Recepta na szkła do okularów - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Recepta na szkła do okularów

Jak czytać receptę na szkła okularowe

Recepta na okulary korekcyjne precyzyjnie określa, jakiego rodzaju parametrów szkieł potrzebujesz aby dobrze widzieć. Receptę na szkła okularowe wypisze Ci optometrysta. Poniżej odpowiadamy na kilka najczęstszych pytań dotyczących recept okularowych.

Jak długo ważna jest recepta na okulary?
Receptę na okulary korekcyjne należy zrealizować jak najszybciej po jej otrzymaniu. Specjaliści zalecają aby receptę realizować w ciągu miesiąca, ponieważ zaleca się aby wada wzroku była jak najszybciej korygowana.
Jak przesłać receptę?
Wystarczy, że do formularza zamówienia dołączysz zdjęcie lub skan recepty. Jeśli na recepcie nie ma parametru PD (rozstawu źrenic), wyślemy do Ciebie instrukcję jak zmierzyć PD w domu. PD można również zmierzyć bezpłatnie w naszym showroomie na Wilczej 71.
Co zrobić jeśli nie mam recepty na szkła?
Jeśli nie masz jeszcze recepty, a chcesz dokonać zakupu okularów, możesz dosłać ją do nas później na adres info@sireneeyewear.com. Co jakiś czas będziemy Ci przypominać o jej wysłaniu.

Jak odczytać receptę na szkła do okularów

recepta

Bliż – Zapis korekcji okularowej do bliży oznacza, że Twoje okulary pozwolą Ci widzieć dobrze z bliska. Na przykład podczas czytania swojej ulubionej książki

Dal – Zapis korekcji okularowej do dali oznacza, że twoje okulary pozwolą Ci widzieć dobrze z większych odległości. Na przykład kiedy idziesz na spotkanie i chcesz mieć pewność, że rozpoznasz z daleka osobę, z którą się umówiłeś/łaś.

OP – Oko Prawe

OL – Oko Lewe

Sfera – Składowa sferyczna docelowej korekcji. Może przyjąć wartość dodatnią w przypadku nadwzroczności lub wartość ujemną gdy mamy do czynienia z krótkowzrocznością. Brak korekcji oznacza się jako „0“ lub „ plan“

Cylinder – składowa cylindryczna korekcji. Koryguje astygmatyzm układu wzrokowego i do prawidłowego jego skorygowania potrzebna jest także wartość osi z przedziału 0 -180 stopni.

Obok cylindra występuje wartość osi zapisywana w stopniach (od 0 do 180). podanie tej wartości jest niezbędne do prawidłowego wstawienia soczewki w oprawie okularowej.

PD –  Skrót od pupillary distance. Oznacza rozstaw źrenic, czyli odległość środka źrenicy od środka nasady nosa.

W niektórych przypadkach PD zapisywane jest oddzielnie dla każdego oko czasami jest to wartość zsumowana.

Jeżeli wybierasz się do specjalisty na badanie wzroku i planujesz zakup internetowy, warto poprosić optometrystę aby wartości PD znalazły się od razu na recepcie.

Jeśli potrzebne są Tobie okulary progresywne to niezbędne będą wartości „mocy” do dali i do bliży.

Jeśli nie jesteś pewna/y jak czytać swoją receptę skontaktuj się z nami przed zakupem  i zadaj nam pytanie na info@sireneeyewear.com.

Jeśli nie jesteś pewna/pewny czy potrzebujesz soczewek pocienianych lub asferycznych chętnie doradzimy również telefonicznie. Zadzwoń do nas +48 796 451 089

Copyright © 2024 Sirène