SZKŁA PROGRESYWNE: ostrość widzenia na każdą odległość - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

SZKŁA PROGRESYWNE: ostrość widzenia na każdą odległość

Komputer, gazeta, smartfon, jazda samochodem wymagają przenoszenia i skupiania wzroku na różnych odległościach w bardzo szybkim czasie. Dzięki szkłom progresywnym możemy używać jednej pary okularów, która zapewni  prawidłowe widzenie na wiele odległości. Szkła progresywne to prawdziwe rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Okulary progresywne pozwalają na płynne i wyraźne widzenie na wszystkie odległości. Umożliwiają jednoczesne korygowanie widzenia dali, bliży i odległości pośrednich.

Soczewki progresywne korygują krótkowzroczność, służą przy prezbiopii jako okulary do czytania oraz w obszarze pośrednim – na przykład podczas pracy przy biurku.  

Mężczyzna w okularach progresywnych
Soczewki progresywne łączą cechy soczewek do bliży i dali

Czym są szkła progresywne? Jak działają okulary progresywne?

Okulary progresywne, tzw. „progresy“ umożliwiają komfortowe widzenie na każdą odległość

Pozwala na to konstrukcja szkieł, które składają się z trzech stref widzenia odpowiadającym różnym odległościom patrzenia. 

  • Górna część szkła odpowiada za wyraźne widzenie dali, 
  • Dolna pozwala widzieć bliskie odległości
  • Pośrodku znajduje się strefa pośrednia, która umożliwia prawidłowe widzenie odległości pośrednich, np. komputera. 

Okulary jednoogniskowe pozwalają świetnie widzieć na wybraną odległość –  bliż lub dal. Szkła dwuogniskowe są często  porównywane do szkieł progresywnych. Czym różnią się szkła progresywne od szkieł dwuogniskowych?

Szkła dwuogniskowe to mniej zaawansowane technologicznie soczewki, które dzielą się na dwie strefy widzenia. Górna ich część służy do patrzenia w dal, a dolna służy do czytania. Szkła dwuogniskowe nie posiadają jednak strefy pośredniej co sprawia, że jest to dużo mniej kompleksowe rozwiązanie. 

 

 

kobieta w okularach progresywnych
Soczewki progresywne zawsze są indywidualnie dopasowane do oczu

Personalizacja szkieł progresywnych 

Progresy są dostępne dla każdej wady wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. 

Szkła progresywne są produktem tworzonym pod zindywidualizowane potrzeby klienta. Soczewki są tworzone tak aby moc szkieł była w pełni dopasowana do sposobu, w jaki użytkujemy okulary.

Jak długo trwa adaptacja do progresów?

Szkła progresywne są  produktem, który wymaga adaptacji. Tym bardziej jeśli są to nasze pierwsze okulary tego typu. Adaptacja do szkieł progresywnych trwa zazwyczaj około jednego miesiąca.  Wybierając szkła progresywne  należy być świadomym, że nosząc szkła progresywne, będziemy widzieć nieco inaczej. 

Nowy sposób widzenia wymaga nie tylko dostosowania oka, ale także mózgu. Bardzo istotnym czynnikiem podczas adaptacji do progresów jest nasze podejście do nowych okularów.

Istotne jest, aby nie zniechęcać się w ciągu kilku pierwszych dni noszenia okularów progresywnych. Po oswojeniu się z nowym sposobem widzenia okulary progresywne staną się dla nas niezastąpione. Wygoda i możliwości, które dają szkła progresywne są nieporównywalne.

Podczas procesu adaptacji można skorzystać z kilku prostych sposobów pomagających w przyzwyczajeniu się do szkieł progresywnych.

  • jeśli patrzymy na przedmiot położony blisko nas, opuszczajmy wzrok na dolną część szkieł przeznaczoną do bliży.
  • patrząc w dal, skorzystajmy z górnej części szkieł
  • odległości pośrednie będą wymagały od nas patrzenia przez strefę pośrednią, czyli środkową część szkieł.
  • obracajmy głowę w kierunku przedmiotu, który chcemy widzieć wyraźnie.

Przeciwskazania do noszenia szkieł progresywnych

Należy wiedzieć, że okulary progresywne mogą nie sprawdzać się w niektórych przypadkach

Zaburzenia błędnika, jaskra, zwyrodnienia plamki żółtej, zaburzenia widzenia obuocznego lub inne choroby oczu, które sprawiają, że wada wzroku ulega dynamicznym zmianom, mogą być przeciwskazaniem do noszenia okularów progresywnych.

Również osoby posiadające niestandardowe wady wzroku – dużą różnicę korekcji między prawym i lewym okiem, duży astygmatyzm, powinny przed zakupem okularów progresywnych skonsultować się z optometrystą.

Okulary progresywne 2 w cenie 1

Przy zamówieniu soczewek progresywnych marki Hoya, drugą parę szkieł otrzymasz gratis. Obie pary soczewek muszą posiadać takie same wartości korekcyjne.

W wypadku soczewek progresywnych istotna jest szerokość pola widzenia, jaką zapewnia dana oprawa. Od tego parametru uzależniona jest szerokość strefy progresji. Im większa strefa progresji, tym lepszy komfort noszenia. Ma to to szczególne znaczenie dla osób prowadzących aktywny tryb życia lub spędzających dużo czasu przed komputerem.
W salonie pomożemy dobrać odpowiednie oprawy do potrzebnych mocy.

okulary progresywne
Wybierz jedną parę okularów progresywnych, a drugą otrzymasz gratis

Przejdź do sklepu i wybierz swoje ulubione okulary

Gwarancja adaptacji

Gwarancja adaptacji wynosi 1 miesiąc. Jeśli klient nie przyzwyczai się do szkieł progresywnych w ciągu miesiąca będzie mógł wymienić je na inne szkła w tej samej cenie. 

Dowiedz się więcej o marce Sirene

Copyright © 2020 Sirène