Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawki? Blog Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawki?

Szukając idealnych opraw okularowych bierzemy pod uwagę różne czynniki.  Na pierwszy rzut oka oceniamy oczywiście kształt, ponieważ ważne jest, żeby dopasować okulary do kształtu twarzy. Czasem uwagę przykuwa też oryginalny kolor czy wykończenie. Jednak jednym a najważniejszym czynników decydujących o codziennym komforcie jest materiał z jakiego oprawki zostały wykonane. Na oprawkach naprawdę nie warto oszczędzać. Przekonali się o tym ci, którzy kupili tanie okulary plastikowe i szybko pożałowali pozornej oszczędności, bo niedługo później musieli szukać kolejnych okularów. Marki z wyższej półki najczęściej do opraw stosują takie materiały jak acetat oraz metale szlachetne. Ciekawą alternatywę dla tych tradycyjnych wyborów stanowią okulary tytanowe.

Okulary tytanowe – właściwości

Tytan łączy zalety wielu innych materiałów. Przede wszystkim okulary tytanowe są wyjątkowo lekkie. Dla tych, którzy noszą okulary korekcyjne, zmiana na oprawki tytanowe może być prawdziwą ulgą, bo nawet po całym dniu noszenia nie czujemy, że mamy je na nosie! 

Kolejna zaleta to na pewno wytrzymałość. Powszechnie wiadomo, że tytan należy do najtrwalszych materiałów. Ze stopów tytanu wykonuje się przecież ramy rowerowe, kije golfowe czy sprzęt dla alpinistów. Ma także zastosowanie w protetyce oraz przy konstrukcji okrętów, samochodów czy statków kosmicznych. Zastosowanie tytanu w branży optycznej daje rewelacyjne rezultaty, ponieważ oprawki tytanowe są nie tylko lekkie, ale też odporne na korozję, wysokie i niskie temperatury oraz upadki czy zgniatanie. 

Warto zaznaczyć, że tytan jest także materiałem hipoalergicznym. Z tego powodu okulary tytanowe są dobrym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na różnego rodzaju uczulenia. Ze względu na hipoalergiczny charakter tytanu również okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne wykonane ze stali pokrywane są nano powłoką tytanową.

Jedyną wadą tytanu jest fakt, że z powodu dużej twardości nie jest on zbyt elastycznym materiałem do obróbki. Dlatego w oprawach okularowych stosuje się nie czysty tytan a jego stop. Domieszka innych metali pozwala na zwiększenie sprężystości i elastyczności, ale nie obniża to w żaden sposób trwałości produktu.

Ile kosztują okulary tytanowe?

W ofercie Sirene znajduje się wiele oprawek tytanowych dla mężczyzn i dla kobiet, które kosztują tyle samo co okulary metalowe lub z acetatu. Stosunek jakości do ceny jest więc bardzo dobry. 

Oprócz niewątpliwych zalet w codziennym użytkowaniu należy podkreślić także elegancki wygląd tych opraw. Z tytanu można zrobić nawet bardzo cienkie okulary, które z pewnością będą służyć przez wiele lat.

Copyright © 2024 Sirène