Newsletter Sirène

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% zniżki.

Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawki?

Szukając idealnych opraw okularowych bierzemy pod uwagę różne czynniki.  Na pierwszy rzut oka oceniamy oczywiście kształt, ponieważ ważne jest, żeby dopasować okulary do kształtu twarzy. Czasem uwagę przykuwa też oryginalny kolor czy wykończenie. Jednak jednym a najważniejszym czynników decydujących o codziennym komforcie jest materiał z jakiego oprawki zostały wykonane. Na oprawkach naprawdę nie warto oszczędzać. Przekonali się o tym ci, którzy kupili tanie okulary plastikowe i szybko pożałowali pozornej oszczędności, bo niedługo później musieli szukać kolejnych okularów. Marki z wyższej półki najczęściej do opraw stosują takie materiały jak acetat oraz metale szlachetne. Ciekawą alternatywę dla tych tradycyjnych wyborów stanowią okulary tytanowe.

Okulary tytanowe – właściwości

Tytan łączy zalety wielu innych materiałów. Przede wszystkim okulary tytanowe są wyjątkowo lekkie. Dla tych, którzy noszą okulary korekcyjne przez cały dzień zmiana z innego materiału na oprawki tytanowe może być prawdziwą ulgą, bo nawet po całym dniu noszenia nie czujemy, że mamy je na nosie! Kolejna zaleta to na pewno wytrzymałość. Powszechnie wiadomo, że tytan należy do najtrwalszych materiałów. Ze stopów tytanu wykonuje się przecież ramy rowerowe, kije golfowe czy sprzęt dla alpinistów, ma także zastosowanie w protetyce oraz przy konstrukcji okrętów, samochodów czy statków kosmicznych. Zastosowanie tytanu w branży optycznej daje rewelacyjne rezultaty, ponieważ oprawki tytanowe są nie tylko lekkie, ale też odporne na korozję, wysokie i niskie temperatury oraz upadki czy zgniatanie. Warto zaznaczyć, że tytan jest także materiałem hipoalergicznym. Z tego powodu okulary tytanowe są dobrym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na różnego rodzaju uczulenia.

Jedyną wadą tytanu jest fakt, że z powodu dużej twardości nie jest on zbyt elastycznym materiałem do obróbki. Dlatego w oprawach okularowych stosuje się nie czysty tytan  a jego stop. Domieszka innych metali pozwala na zwiększenie sprężystości i elastyczności, ale nie obniża w żaden sposób trwałości produktu.

Ile kosztują okulary tytanowe?

W ofercie Sirene znajduje się wiele oprawek tytanowych dla mężczyzn i dla kobiet, które kosztują tyle samo co okulary metalowe lub z acetatu. Oprócz niewątpliwych zalet w codziennym użytkowaniu należy podkreślić także elegancki wygląd tych opraw. Jeśli chcemy kupić modne okulary korekcyjne z pewnością warto rozważyć oprawki tytanowe. Stosunek jakości do ceny będzie z pewnością na wysokim poziomie. Nawet bardzo cienkie oprawy z tytanu będą służyć przez wiele lat.  Ze względu na hipoalergiczny charakter tytanu również okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne wykonane ze stali pokrywane są nano powłoką tytanową.

Zobacz okulary tytanowe w naszym sklepie

okulary tytanowe

 

 

Tagged , , , , ,
Copyright © 2018 Sirène