Jakie soczewki korekcyjne wybrać? Przeczytaj zanim zamówisz okulary
Zapisz się na badanie

Szkła korekcyjne. Pocieniane, a może fotochromy? Co wybrać?

Zawsze zadawane pytanie przy zakupie okularów: Jakie soczewki korekcyjne wybrać?

Możliwości jest wiele. Ale jaka jest dla mnie najlepsza?
Dziś standardem rynkowym jest stosowanie soczewek organicznych z powłoką antyrefleksyjną. Co to znaczy? Soczewki organiczne to soczewki wykonane z tworzyw sztucznych. Są znacznie lżejsze od coraz rzadziej stosowanych soczewek szklanych (mineralnych). Powłoka antyrefleksyjna natomiast redukuje pojawianie się refleksów światła, co istotnie wpływa na komfort widzenia. Inne zalecane uszlachetnienia dla soczewek mineralnych to powłoka utwardzająca, sprawiająca, że soczewki są mniej podatne na zarysowania, dzięki czemu będą nam dłużej służyć. Dodatkowo soczewki mogą posiadać powłokę hydrofobową, która znacznie ułatwia utrzymanie soczewek w czystości. Dzięki takiej powłoce kurz, ślady po wodzie, czy odciski palców będą mniej widoczne i łatwiej będzie je usnąć.

Sirene tego typu mineralne soczewki korekcyjne z powłokami utwardzającą, antyrefleksyjną i hydrofobową oferuje jako standard tzn. są to soczewki bezpłatne, wliczone w cenę każdej pary okularów korekcyjnych.

Jakie inne rodzaje szkieł korekcyjnych oferuje Sirene?

Używamy szkieł najlepszych światowych marek. Są to Zeiss, Essilor i Hoya. Firmy te gwarantują najwyższą jakość oraz bardzo wysoki poziom zaawansowania technologicznego.

Soczewki do pracy z komputerem

Ponieważ coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami soczewki do pracy z komputerem są coraz bardziej popularnym produktem. Jest to bardzo zaawansowany produkt optyczny ograniczający niebieskie promieniowanie pochodzące z ekranów urządzeń elektronicznych lub sztucznego oświetlenia. Zalecamy te szkła dla każdego, kto dużo czasu spędza przed komputerem lub telefonem. Dzięki użyciu takiej soczewki nasz wzrok będzie się znacznie mniej męczył, a oczy będą chronione. Soczewka ta nie jest jednak rekomendowana osobom, które zajmują się precyzyjnym doborem kolorów.

Soczewki słoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędne akcesorium każdego słonecznego dnia. Używane są nie tylko latem, ale również przydają się zimą zwłaszcza w słoneczne, śnieżne dni. Jeśli jest się użytkownikiem szkieł korekcyjnych warto dla wygody zrobić drugą parę okularów ze szkłami przeciwsłonecznymi korekcyjnymi. Możemy wybrać z bardzo szerokiej palety wybarwień o różnej intensywności, z wykorzystaniem gradientów i różnych kolorów. Warto zwrócić uwagę, żeby również soczewki przeciwsłoneczne miały powłokę antyrefleksyjną. W Sirene standardowe soczewki przeciwsłoneczne z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną (E-SPF 50+) oferowane są w cenie opraw.

Do naszych opraw przeciwsłonecznych (bez korekcji) w Sirene używamy tylko szkieł nylonowych firmy Zeiss ze specjalnie dobraną kolorystyką. Szkła Zeiss charakteryzuje 100% ochrony przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Takie szkła gwarantują prawdziwy komfort wynikający z noszenia wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych. W niektórych naszych oprawach instalujemy przeciwsłoneczne szkła Zeiss z polaryzacją, które ograniczają nieprzyjemne refleksy światła np. podczas żeglowania albo jeździe po mokrej drodze.

Soczewki pocieniane (wysoki indeks)

Wysoki indeks to wybór dla osób potrzebujących cieńszych i lżejszych szkieł. Ma on więc walory nie tylko estetyczne, ale również mniejsza masa soczewki poprawia wygodę noszenia okularów. Indeksy są rekomendowane dla osób z dużymi wadami wzroku lub dla niektórych opraw metalowych o wąskiej ramce. Sirene rekomenduje indeks 1.6 powyżej +-3 dioptrii i indeks 1,67 powyżej +-5 dioptrii. W cenie 50 zł oferujemy indeks 1.6, który pocienia oprawy o około 20%.

Soczewki fotochromowe

To soczewki, które dzięki zastosowaniu specjalnych technologii dopasowują się do warunków oświetleniowych otoczenia. W pomieszczeniach przyjmują postać zupełnie transparentną. W pełnym słońcu ciemnieją i zachowują się jak okulary przeciwsłoneczne. Dzięki użyciu takich szkieł nie musimy zmieniać okularów przeciwsłonecznych na takie bez barwienia. Technologia produkcji szkieł fotochromowych bardzo się rozwija. Dziś takie soczewki dostępne są w kilku typach wybarwień. Ściemniają się bardzo szybko od pełnej przezroczystości do całkowitego zaciemnienia. Soczewki fotochromowe dają poszczucie dużego komfortu. Sirene oferuje soczewki fotochromowe Trasitions, uchodzące za najlepsze na świecie.

Opcji wyboru soczewki jest więc sporo. Nasi doradcy w Sirene służą fachową poradą w kwestii wyboru optymalnej opcji.

Copyright © 2024 Sirène