Soczewki kontaktowe czy okulary. To się nie wyklucza! - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Soczewki kontaktowe czy okulary. To się nie wyklucza!

Kiedy pojawia się wada wzroku stajemy przed decyzją dotyczącą wyboru opraw i najlepszych rozwiązań soczewkowych. Mamy również możliwość zdecydować się na korzystanie z soczewek kontaktowych, które w dyskretny sposób korygują naszą wadę wzroku. Czy obie możliwości korekcji wady wzroku się wykluczają? Zdecydowanie nie! Jeśli korzystasz z soczewek kontaktowych, warto mieć również w zanadrzu okulary korekcyjne. Dlaczego? Już wszystko tłumaczmy.

Wygoda i dyskrecja

Soczewki kontaktowe to zdecydowanie wygodne rozwiązanie korekcji wady wzroku. Szczególnie teraz, gdy nasza codzienność to chodzenie w maseczce ochronnej, soczewki kontaktowe stają się wybawieniem dla okularników. Nic dziwnego! Stanowią dyskretny i bardzo komfortowy sposób korekcji wady wzroku. Na jakie soczewki kontaktowe możemy się zdecydować? Główna różnica między poszczególnymi modelami polega na tym, na ile dni soczewki są przeznaczone do używania. Na rynku dostępne są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Dzięki szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego w takim razie powinniśmy zastanowić się również nad zakupem okularów korekcyjnych? Powodów może być kilka:

Suchość oka

Długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych może powodować, że nasze oczy nie będą odpowiednio nawilżone. Soczewka kontaktowa mimo warstwy nawilżającej po czasie traci swoje właściwości i staje się barierą w odpowiednim nawilżeniu soczewki. Konsekwencją suchości oka może pojawić się zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie i pieczenie oka, a w konsekwencji pogorszenie widzenia. Okulary korekcyjną mogą dać wytchnienie naszym oczom, które cały dzień były w towarzystwie soczewki kontaktowej.

Choroby oczu

Przeciwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych są wszelkiego rodzaju choroby oczu. Te mogą pojawić się niespodziewanie, a brak zapasowych okularów korekcyjnych, może spowodować czasowe problem z odpowiednią korekcją wady wzroku. Mowa tu np. o zapaleniu spojówki, które charakteryzuje się zaczerwieniem oczu i dyskomfortem. Soczewki kontaktowe mogą powodować, że zapalenie spojówki będzie się nasilać i utrzymać w czasie, dodatkowo powodując niekomfortowe objawy. Innym przykładem może być sezonowe nasilenie alergii. Wtedy nasze oczy łzawią, swędzą i są zaczerwienienie, dodawanie im podrażniania w postaci aplikowanie soczewek kontaktowych na pewno nie polepszy sytuacji. W czasie wiosennego pylenia polecamy wybrać okulary korekcyjne.

Oddychanie

Naturalną rzeczą jest, że soczewka kontaktowa jest barierą między okiem, a środowiskiem zewnętrznym. Oczy, dokładnie tak jak całe nasze ciało, potrzebują tlenu do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania zdrowia. Długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych może być powodem zbyt małego dostępu tlenu do rogówki. Po pracy lub po szkole, gdy wracamy do domu, warto zdjąć soczewki kontaktowe, założyć okulary i dać swoim oczom odrobinę wytchnienia. Na pewno będą nam za to wdzięczne.

Zarezerwuj termin

A co z okularami?

Wiemy już, że nosząc soczewki kontaktowe, warto również posiadać w zanadrzu okulary korekcyjne. Nigdy nie wiemy, kiedy mogą się przydać! Dokładnie taka sama sytuacji występuje, gdy zamienimy strony 🙂 Nosząc na co dzień okulary korekcyjne warto posiadać również zapasowe soczewki kontaktowe i umieć się z nimi obchodzić. Dlaczego? Soczewki kontaktowe będą na pewno wygodnym rozwiązaniem w przypadku uprawiania sportu – gry w siatkówkę, biegania czy wyprawy na narty. Noszenie okularów korekcyjnych pod goglami narciarskimi to nienajlepsza rozwiązanie… A już na pewno nie najbezpieczniejsze. W takich sytuacjach przydadzą się soczewki kontaktowe 🙂

Soczewki kontaktowe i okulary to dobra para!

W całym tym zamieszaniu chodzi w końcu o nasze oczy. Warto o nie dbać w każdej sytuacji. Umożliwiają to zarówno okulary korekcyjne jak i soczewki kontaktowe. Nie warto jednak rezygnować z jednych na rzeczy drugich, i odwrotnie. Obie możliwości korekcji mogą uzupełniać się wzajemnie i kompleksowo dbać o Twój wzrok. W Sirene pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązania dla Twoich oczu. Zaczynając na profesjonalnym badaniu wzroku, przez pełną i klarowną informację na temat stanu Twojego wzroku, po pomoc w wyborze najlepszych opraw i rozwiązań korekcyjnych.


Zarezerwuj termin

Zapisz się na badanie wzroku w celu doboru soczewek

Odbierz 50 zł na zakup pierwszego opakowania soczewek

Copyright © 2024 Sirène