Selfcare = Eyecare - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Selfcare = Eyecare

Zadbaj o swoje oczy po lecie! Czynniki, które mogą negatywnie odbić się na kondycji naszego wzroku to między innymi promieniowanie UV emitowane przez słońce, klimatyzowane pomieszczenia czy podróżowanie i ciągłe zmiany otoczenia. Poznaj codziennie rutyny, które pozwolą Ci zadbać o swój wzrok.

Pamiętaj o oczach

Lato to dla nas nic innego jak łapanie promieni słońca, głębokie oddychanie gorącym powietrzem i napawanie się pięknem kwiatów, drzew i przyrody dookoła nas. Rozgrzane słońce, długie dni, podróżowanie, klimatyzacja – to wszystko może jednak odbijać się negatywnie na naszych oczach. A przecież to one pokazują nam piękno otaczającej przyrody! Jak dbać o oczy w lato? Na co zwrócić uwagę, żeby móc bezpiecznie dla wzroku cieszyć ciepłymi, letnimi dniami i wieczorami? Wszystkie wskazówki znajdziesz w tym artykule! Poznaj codziennie rutyny, które pozwolą Ci zadbać o swój wzrok.

Co negatywnie wpływa na nasz wzrok?

Nasze oczy jako jeden z podstawowych zmysłów pełnią bardzo ważną rolę. Codziennie narażone są jednak na oddziaływanie czynników zewnętrznych, które mogą negatywnie odbijać się na kondycji naszego wzroku. Tak jak, dbamy o higienę jamy ustnej czy chronimy naszą skórę przed szkodliwym działaniem środowiska, tak również powinnismy zwracać uwagę na sygnały, które wysyłają do nas oczy.

Czynnikiem, który negatywnie wpływa na nasz wzrok jest przede wszystkim promieniowaniem UV emitowane przez słońce. Jednocześnie jesteśmy narażeni na drugi typ promieniowania – światło niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych. To na co również warto zwrócić uwagę jest suche powietrze w pomieszczeniach. Działanie klimatyzatorów odbija się na suchości oka, co w konsekwencji prowadzi do przerwania filmu łzowego.

Nie lekceważ objawów zmęczenia oczu! Długotrwałe narażenie naszego narządu wzroku na negatywne czynniki środowiskowe może przyczyniać się do zwiększenia prawdopodobieństwa wystąpienia schorzeń oka i chorób narządu wzroku.

Poznaj sposoby na zadbanie o swój wzrok!

Czas na nową rutynę!

Każdy z nas ma swoją ulubioną rutynę. Dla jednych będzie to filiżanka ulubionej kawy z samego rana, dla innych wieczorny rytuał pielęgnacyjny. Zrób miejsce w swojej codzienności na jeszcze jedną rutynę – pielęgnacje swojego narządu wzroku! Twoje oczy Ci podziękują, a Ty będziesz mógł_mogła w pełni zobaczyć świat dookoła Ciebie.

Pij dużo wody!

Brzmi jak oczywisty frazes natomiast to jedna z podstawowych rzeczy, na której zarówno nasze ciało, jak i oczy skorzystają. Odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa na nasze funkcjonowanie. Odpowiedni poziom wody w organizmie pozwala na produkcję łez i filmu łzowego, co przekłada się na prawidłowe nawilżenie oka. W połączeniu z regularnym mruganiem przełoży się komfort widzenia i zniweluje uczucie suchości i podrażnienia oka.

Nawilżenie to podstawa

Gdy zadbamy o odpowiednie nawodnienie całego organizmu, warto również zwrócić uwagę na prawidłowe nawilżenie oczu. Jeśli nasza praca wymaga spędzania czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach nasze oczy narażone są na zbyt szybkie przesuszanie. Problem może zostać rozwiązany poprzez korzystanie z dobrych, nawilżających kropli do oczu. W przypadku podróży samolotem również powinniśmy mieć pod ręką krople, które umożliwią nam szybkie nawilżenie oka i ewentualne wypłukanie drobinek kurzu czy drobnoustrojów.

Zarezerwuj termin

bezplatne-badanie-wzroku-optyk-warszawa-sirene

Wybór nowych opraw czy kupno soczewek kontaktowych to ostatni etap drogi do lepszego widzenia. Najlepszym początkiem tej przygody jest profesjonalne badanie wzroku w salonie Sirene. W końcu Twoje oczy zasługują na wszystko co najlepsze!

Dokładne mycie oczu

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób oczu, w tym zapchania się gruczołów łzowych i powstania gradówek zadbaj o higienę narządu wzroku. Dokładne mycie oczu przy użyciu letniej wody lub hipoalergicznego płynu pomoże usunąć wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia oraz resztki makijażu. Sam makijaż powinien być wykonany przy użyciu dobrych kosmetyków (koniecznie sprawdź datę ważności!), a następnie dokładnie zmywany. Wszelkiego rodzaju resztki kosmetyków mogą przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych i osiedlania się drobnoustrojów.

Noś okulary przeciwsłoneczne!

Idealną barierą ochronną dla promieniowania UV emitowanego przez słońce są soczewki przeciwsłoneczne. Filtr UV 400, który montujemy we wszystkich soczewkach przeciwsłonecznych Sirene, jest podstawową ochroną przeciwsłoneczną. Szkodliwe promieniowanie UV przyspiesza procesy starzenia się struktur gałki ocznej i może być przyczyną szybciej pojawiającej się zaćmy czy AMD (zwyrodnienie plamki żółtej). Warto zadbać o swoje oczy nie tylko w letnie, słoneczne dni, ale również zimą, kiedy promienie odbijają się od śniegu i lodu i mogą być zagrożeniem dla zdrowia naszych oczu.

Zadbaj o swoje oczy z Sirene!

Twoje oczy zasługują na wszystko, co najlepsze dlatego już dziś umów wizytę u naszego optometrysty. Badanie wzroku to sposób na zadbanie o kondycję oczu i ewentualną korekcję wady wzroku. Wykwalifikowany specjalista dobierze idealne rozwiązanie soczewkowe skrojone specjalnie dla Ciebie. Codzienna rutyna pielęgnacyjna i regularne badanie wzroku to troska o jak najdłuższe dobre widzenie i pewność, że Twoje oczy będą dobrze zaopiekowane.

Umów wizytę online

Zarezerwuj termin

bezplatne-badanie-wzroku-optyk-warszawa-sirene

Wybór nowych opraw czy kupno soczewek kontaktowych to ostatni etap drogi do lepszego widzenia. Najlepszym początkiem tej przygody jest profesjonalne badanie wzroku w salonie Sirene. W końcu Twoje oczy zasługują na wszystko co najlepsze!

 

Copyright © 2020 Sirène