OKULARY, KTÓRE NIGDY SIĘ NIE ZNUDZĄ - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

OKULARY, KTÓRE NIGDY SIĘ NIE ZNUDZĄ

Czy można jednoznacznie określić jakie okulary to są modne okulary? Choć moda zmienia się z roku na rok i czasem ciężko jest podążać za najnowszymi nowinkami, istnieje kilka oprawek, które królują w trendach niezmiennie od wielu lat. Niektórzy powiedzą, że wszystko już kiedyś było, a teraz tylko systematycznie powraca do łask. Prawda jest taka, że moda nie lubi nudy i stagnacji. Przyjrzyjmy się więc najbardziej popularnym kształtom w minionych dekadach i ich nowoczesnym odpowiednikom.


Oprawki w stylu lat 50. 

W połowie ubiegłego wieku najbardziej pożądanymi modelami okularów były tzw. kocie oprawki. Zwężone i wydłużone na końcach z mocno zarysowaną linią nadawały twarzy filigranowego i zmysłowego charakteru. Kocie kształty idealnie komponowały się z gradacyjnie zaciemnianymi soczewkami przeciwsłonecznymi. Kocie oprawy nigdy nie wyszły z mody, a obecnie przeżywają prawdziwy boom. W Sirene przykładem kocich opraw jest model Leda dostępny w kilku kolorach. Unowocześniona wersja kocich opraw może mieć ścięte, bardziej geometryczne wykończenie. Eter Turtle to wręcz wzorcowy przykład dodania kocim oprawom nowoczesnego sznytu.

Leda_cateyeokulary-leda

Oprawki w stylu lat 60.

Duże, masywne, zasłaniające dość wyraźnie część twarzy to okulary tzw. muchy, które swoją popularność zawdzięczają gwiazdom takim jak np. Audrey Hepburn. Tego typu oprawki wręcz idealnie nadają się na okulary przeciwsłoneczne. Ich uniwersalność polega w głównej mierze na dość prostym, nienudzącym się kształcie. Najnowszy model Titania oraz dobrze znana oprawka Luna wpisują się w modę lat 60. perfekcyjnie. Bardziej unowocześnioną formą okularów stylu lat 60. są oprawki Astrid. 


Oprawki w stylu lat 70.

Te oprawki zawdzięczają swoją nazwę jednemu z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie. Chyba już wiadomo o kim mowa, prawda? Okulary tzw „lenonki” to nie tylko John Lennon, ale i cały kolorowy ruch hipisowski lat 70. Okrągłe, druciane oprawki zyskiwały bardzo często niepowtarzalnego charakteru dzięki kolorowym przeciwsłonecznym szkłom, które idealnie pasowały do kwiecistych, wyrazistych wzorów koszul i spodni dzwonów. Lennonki to jedne z najbardziej uniwersalnych opraw, które nie wyszły i chyba nigdy nie wyjdą z mody. Obecnie zarówno klasyki, jak i bardziej unowocześnione wersje lennonek można spotkać na ulicach. Mówiąc o unowocześnionych, mamy na myśli np. oprawki Ida, które poza klasycznym, okrągłym kształtem są połączeniem tytanu i acetatu. 


Oprawki w stylu lat 80. 

Dla jednych to kontrowersyjny styl, inni kochają modę lat 80. Jedno jest pewne – okulary z tamtej epoki do dziś są bardzo często wybieraną opcją. Klasyczne, kwadratowe, mocne wykończenie, często wykonane z acetatu to cechy szczególne opraw, które w tamtym okresie rozpowszechniła m. in. Madonna. Idealnym odzwierciedleniem tego typu stylu są oprawki Hele Black, Sol i Febe. Na drugim biegunie stoją oryginalne, odjechane rozmiarem i kształtem oprawki, które pasowały do bardziej ekspresyjnych stylizacji. Żeby je sobie zwizualizować wystarczy spojrzeć na oprawki Pegasus i Perseus. Nasze mamy na pewno będą wiedziały o co chodzi. Do dziś są bardzo popularnym wyborem wśród młodych ludzi. 


Oprawki w stylu lat 90 i 2000.

Ach te lata 90. Nie musimy chyba zbyt wiele opisywać w tej kwestii. Lata 90. I przełom wieków stały pod znakiem wąskich, szalonych okularów. Niektórzy prześmiewczo nazywają je „szybkimi” ale prawda jest taka, że obecnie to największy hit mody. Zwariowane kolory, nietuzinkowe kształty i totalna zabawa modą to chyba najlepsze określenia dla okularów ery millenium. Królowały zarówno kocie oprawy, typowe prostokąciaki czy owalne, spłaszczone modele. Przykładem tego typu opraw w Sirene jest model Nix. Drugim trendem spopularyzowanym na przełomie wieków są patentki. W tamtym okresie królowały raczej kanciaste i wąskie modele. Obecnie klasyczne bezramkowce wróciły do łask. Zyskały bardziej nowoczesną formę, nierzadko zaokrągloną lub geometryczną. W Sirene mamy kilka modeli patentek – oprawki Portia i Rigel oraz półpatentek – Omega oraz Electra.

 

omega-tytanowe-patentki-sirene


To jakie okulary wybierzesz zależy w głównej mierze od Twojego gustu i pomysłu na stylizację. To co obecnie przezywa swój renesans, to często wariacja na temat klasyki z minionych epok. Wybierając uniwersalne modele, możemy mieć pewność, że nigdy nie wyjdą z mody. 

Wybierz oprawy Sirene, które podobają Ci się najbardziej.

Sklep>

Copyright © 2024 Sirène