Okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Wygoda i ochrona - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Wygoda i ochrona

Ochrona w słoneczne dni

okulary-meskie-przeciwsloneczneOkulary przeciwsłoneczne dla wielu to tylko modny dodatek do stylizacji. Nic bardziej mylnego! Dzięki okularom przeciwsłonecznym chronimy nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć także soczewki korekcyjne, dzięki czemu widzimy wyraźnie mimo wady wzroku. To bardzo popularne rozwiązanie dla osób, które nie noszą soczewek kontaktowych, a chcą chronić swoje oczy przed słońcem. Istnieje kilka spraw, które należy wziąć pod uwagę wybierając dobrej jakości szkła przeciwsłoneczne. Przejdźmy przez nie po kolei.  

Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Z pozoru wydaje się, że wybór okularów przeciwsłonecznych to bardzo łatwa sprawa. I oczywiście może taka być! Należy jednak pamiętać, że okulary na słońce powinny spełniać swoją najważniejszą funkcję, którą jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Okazuje się jednak, że bardzo wiele okularów powszechnie dostępnych w sklepach z odzieżą czy akcesoriami nie spełnia jej w prawidłowy sposób. Zobacz na co należy zwrócić uwagę wybierając jakościowe okulary przeciwsłoneczne.

 

Korekcja wady wzroku

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją to wygoda i ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Osoby, który mają przeciwwskazania lub najzwyczajniej w świecie nie przepadają na noszeniem soczewek kontaktowych na pewno docenią to rozwiązanie. W Sirene jesteśmy w stanie wykonać okulary przeciwsłoneczne z każdą wielkością korekcji wady wzroku.

Filtr UV

Szkodliwe promieniowanie UV prowadzi do takich schorzeń oczu jak zwyrodnienie plamki żółtej, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia lub nawet utraty wzroku. Promieniowanie UV wpływa także na zewnętrzną warstwę skóry wokół oczu, prowadząc do szybszego fotostarzenia się skóry.

Filtr UV użyty w okularach przeciwsłonecznych powinien być klasy 400. Oznacza to, że blokuje on fale o długości poniżej 400nm. Narażając swoje oczy na promienie słoneczne powinniśmy być pewni, że okulary, które nosimy są wysokiej jakości. W Sirene jednym z dostępnych rozwiązań są soczewki Hoya UV Control.

Warstwa antyreflesyjna i inne powłoki

W okularach przeciwsłonecznych bardzo ważne jest, aby soczewka posiadała odpowiednie powłoki ochronne. Istotną kwestią jest, aby soczewka chroniąca przed słońcem posiadała warstwę antyrefleksyjną umieszczoną od wewnętrznej strony soczewki. Zapewnia nam to bezpieczeństwo przed odbiciem promieni słonecznych do oka, bez względu na to w jakim kierunku względem słońca się znajdujemy.

Ze względu na to, że okulary przeciwsłoneczne towarzyszą nam przez większą część roku, powinny one być zabezpieczoną powłoką utwardzającą, zabezpieczającą okulary przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ulubione okulary posłużą nam na długo.

Kolejnymi powłokami, które sprawdzą się w przypadku okularów przeciwsłonecznych są warstwy oleofobowe i hydrofobowe. Ułatwiają ona czyszczenie okularów z tłustych osadów i drobinek kurzu. Warstwa hydrofobowa dodatkowo zmniejsza parowanie soczewek i minimalizuje osadzanie się kropelek wody na powierzchni okularów.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze soczewek przeciwsłonecznych jest polaryzacja. Powoduje ona przechodzenie wiązki światła tylko w jednej płaszczyźnie co w praktyce minimalizuje odblaski i stanowi dodatkową formę ochrony wzroku. Polaryzacja, niwelując odblaski przyczynia się do większego kontrastu widzenia, żywszych kolorów i przejrzystości obrazu.

Kolor soczewek

Na rynku mamy do dyspozycji 3 podstawowe kolory zabarwienia szkieł tj. czarne/szare, brązowe i zielone, a także ogrom możliwości indywidualnej personalizacji kolorów tych mniej popularnych. 

Poza kolorem możemy także zdecydować o jego odpowiednim nasyceniu i gradacji. Do okularów przeciwsłonecznych z korekcją świetnie sprawdzi się przyciemnienie z gradientem. Pozwala ono na jaśniejsze widzenie w pomieszczeniach, co w praktyce można przełożyć na wygodę w sytuację, gdy podczas szybkich zakupów w sklepie nie musimy sięgać po parę okularów korekcyjnych.

Rozwiązania 2 w 1

Wychodząc jeszcze bardziej naprzeciw oczekiwaniom użytkowników stworzono rozwiązania 2 w 1. Należą do nich okulary ze szkłami fotochromowymi oraz tak zwane okulary typu clip-on. Dzięki temu możemy korzystać tylko z jednej pary okularów, które służą nam zarówno jako ochrona przeciwsłoneczna, jak i okulary korygujące nasz wzrok w normalnych warunkach.

Fotochromy

Fotochromy to soczewki okularowe, które zmieniają swoje zabarwienie pod wpływem promieni UV, chroniąc tym samym nasze oczy przed ich szkodliwym działaniem. Okulary fotochromowe to połączenie odpowiednio dobranej korekcji okularowej z zapewnieniem komfortu w każdych warunkach oświetlenia. Można więc powiedzieć, że fotochromy z jednej strony są codziennymi okularami korekcyjnymi, z drugiej umożliwiają zaciemnienie się szkieł w przypadku nasłonecznienia, zmieniając się w okulary przeciwsłoneczne.

Okulary Clip-On

To rozwiązanie zyskuje na popularności i skrada serca coraz większej liczby osób! Czym są clipony? To nic innego jak okulary korekcyjne ze specjalnymi nakładkami przeciwsłonecznymi. Dzięki temu nasze codzienne szkła korekcyjne w kilka sekund stają się oryginalnymi okularami przeciwsłonecznymi z korekcją wady wzroku. Okulary Clip-On to także oszczędność – wystarczy nam jedna para okularów na każdą okazję. W Sirene clipony kupisz już od 800 zł.

Wybierz jedną z naszych oprawek z clip-onami

Fachowe doradztwo w salonie Sirene

W Sirene wierzymy, że produkty, którymi się otaczamy powinny być trwałe i służyć nawet wiele lat, dlatego nasze okulary wykonywane są z najtrwalszych materiałów i surowców, w szczególności tytanu i włoskiego acetatu Mazzucchelli. Jeżeli jeszcze nie masz swoich okularów przeciwsłonecznych i myślisz czy zrobienie ich z korekcją będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, koniecznie odwiedź nas w Warszawie na ul. Wilczej 71 lub Brackiej 18, gdzie czekać na Ciebie będą nasi doradcy. Chętnie pomogą Ci wybrać pasujące do Ciebie oprawy i pomogą przy wyborze odpowiednich soczewek przeciwsłonecznych. W salonie na ul. Brackiej wykonujemy również profesjonalne badanie wzroku przez optometrystę. Do zobaczenia!

 

Copyright © 2024 Sirène