Trening dla oka. Idealny na home office - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Trening dla oka. Idealny na home office

Ciągłe korzystanie z urządzeń cyfrowych męczy nasz wzrok. Praca zdalna powoduje, że dziennie spędzamy kilka godzin, patrząc jednostajnie na ekran komputera. Szybki trening pomoże Twoim oczom być w dobrej kondycji. 

_________________________________________________________________________________

 

Twoje oczy zasługują na wytchnienie

Praca zdalna na dobre zagościła w naszej codzienności. Wygodny dresik, ulubione miejsce w domu i spokojnie można zanurzyć się w wir obowiązków zawodowych. Pytanie tylko czy nasze oczy też czują się w tej sytuacji dobrze i komfortowo? Nieustanne patrzenie w ekrany urządzeń cyfrowych może powodować wiele przykrych dolegliwości. Krótki trening dla oczu pomoże się z nimi uporać!

Objawy zmęczenia oczu

Czujesz, że po całym dniu pracy przy komputerze Twoje oczy są zmęczone? To może być cyfrowe zmęczenie oczu! Do najczęstszych objawów, poprzez które nasze oczy próbują nam powiedzieć, że już czas odpocząć od ekranu, należą:
– swędzenie i pieczenie oka
– suchość oka i wrażenie ciała obcego
– łzawienie
– zaczerwienie oczu
– większa wrażliwość na światło
– pogorszenie widzenia, niewyraźne widzenie
– bóle głowy, szyi i ramion
– potrzeba częstszego zamykania i przecierania oczu

Długotrwałe patrzenie z bliskiej odległości sprawia, że mięśnie odpowiedzialne za akomodację są w ciągłym skupieniu i napięciu. Nieodłącznym elementem akomodacji jest zbieżny ruch gałek ocznych, za które odpowiadają mięśnie zewnątrzgałkowe. Ciągłe wpatrywanie się na ekran z bliskiej odległości powoduje, że mięśnie nie mają zapewnionego wystarczającego ruchu.

Metoda 20 – 20 – 20

Bardzo naturalną rzeczą jest systematyczny ruch. Chętnie wychodzimy na spacer, wsiadamy na rower lub idziemy na poranny jogging. Zostając w domu na pracy zdalnej, coraz chętniej sięgamy po sportowy strój i ćwiczymy jogę lub pilates. Dlaczego więc w ten sam sposób nie dbamy o nasze oczy? W końcu one, tak jak reszta naszego organizmu, zawierają w sobie mięśnie, które powinny być trenowane. Poprzez długotrwałe patrzenie na ekran komputera czy smartfona nasze oczy mogą poczuć się zmęczone, a mięśnie zbyt napięte. Metoda, tajemniczo nazwana 20-20-20, z pewnością da wytchnienie Twoim oczom. Zaczynamy!

 

20 minut
Podstawą metody jest robienie sobie przerwy od pracy z komputerem co 20 minut. Robienie krótkich przerw od pracy z urządzeniami cyfrowymi pomoże zrelaksować oczy i umysł, pozwalając na lepszą wydajność i komfort pracy.

20 stóp (6 metrów)
Co 20 minut spójrz na odległość 6 metrów. Długotrwałe patrzenie na bliskie odległości powoduje, że mięśnie oka są w ciągłym napięciu. Robienie sobie przerw od skupiania wzroku na bliską odległość pomoże rozluźnić nasz układ wzrokowy. Ciągłe napięcie mięśni odpowiedzialnych za akomodację może przyczyniać się do postępującej krótkowzroczności. 

20 sekund
Taka przerwa od komputera i patrzenie na odległość 6 metrów powinna trwać 20 sekund. W tym czasie nasze oczy będą miały czas na rozluźnienie mięśni akomodacji i odpowiednie ustawienie gałek ocznych względem odległości. 

Soczewki relaksacyjne z filtrem BlueControl

Takie ćwiczenie to szybki i sprawdzony sposób na codzienne wsparcie naszych oczu. Jeżeli chcemy zapewnić im dodatkowo profesjonalne rozwiązanie to idealnym przykładem są relaksacyjne soczewki Hoya Sync III. Poza powłoką chroniącą przed szkodliwym, niebieskim światłem emitowanym przez ekrany urządzeń cyfrowych, soczewki relaksacyjne są podzielone na dwie strefy – do dali oraz strefę wsparcia wzroku w bliższych odległościach. Wsparcie akomodacji, czyli mniejszy wysiłek oka podczas pracy z bliska uzyskany jest dzięki niewielkiemu przyrostowi mocy soczewki w dolnej jej części. Dzięki temu oko podejmuje mniejszy wysiłek, który przekłada się bezpośrednio na redukcję objawów cyfrowego zmęczenia oka. 

 

Badanie wzorku w salonie Sirene

Jeżeli niepokoją Cię objawy wysyłane przez Twoje oczy, koniecznie zasięgnij fachowej pomocy i umów się na profesjonalne badanie wzroku w salonie Sirene. Każde badanie wzroku wykonujemy ze starannością i dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Poświęcimy Ci tyle czasu, ile Twoje oczy potrzebują. W tym czasie otrzymasz kompleksową informację na temat stanu Twojego wzroku i rady, jak o niego dbać. Zarezerwuj badanie online i zobacz świat ostro i wyraźnie.

Copyright © 2024 Sirène