Objawy, które mówią o tym, że potrzebujesz badania wzroku - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Objawy, które mówią o tym, że potrzebujesz badania wzroku

Objawy, które świadczą o tym, że potrzebujesz badania wzroku

Czujesz, że Twoje oczy są zmęczone? Odczuwasz częste bóle i zawroty głowy? Przeczytaj tekst o tym, jakie są oznaki, które mogą mówić o problemach z oczami. Często błahe, nieoczywiste symptomy mogą być znakiem, że potrzebujesz badania wzroku.

Jeśli odkładasz badanie wzroku na później – nie wahaj się. Umów się i sprawdź.

1. Bóle głowy

Wiele z nas co jakiś czas uskarża się na ból głowy. Może on być wynikiem wielu czynników. Kiedy powinien nas zaniepokoić?

Jeśli ból głowy pojawia się po długiej pracy przed komputerem, jeździe samochodem, oglądaniu telewizji lub czytaniu  to znak, że czas na badanie wzroku.

2. Falowanie i spadanie

Następnym nieoczywistym symptomem świadczącym o tym, że czas na badanie wzroku, jest widzenie prostych linii jako falujących.

Jeśli patrząc np. na kartkę w kratkę, widzisz, że linie falują lub rogi zakrzywiają się udaj się do specjalisty na konsultacje.

3. Nieostre widzenie

Jeśli do tej pory widziałaś/łeś wyraźnie, a od jakiegoś czasu masz problemy z odczytaniem tych samych informacji, to może być znak, że Twój wzrok się pogorszył.

Zasłaniaj raz jedno oko, raz drugie. Zmiany mogą dotyczyć tylko jednego oka.

Co jakiś czas sprawdzaj, czy widzisz tak sobie dobrze tytuły ustawionych na półce książek. Jeśli nagle te same tytuły wydają się zamazane udaj się na wizytę do specjalisty.

4. Zmęczenie oczu

Często masz zmęczone oczy, zwłaszcza po siedzeniu przed komputerem, czytaniu czy długim prowadzeniu auta?

Jeśli dolegliwościom tym towarzyszą też problemy z ostrością widzenia, udaj się na wizytę do optometrysty.

Może to być oznaka, że będziesz potrzebować okularów lub soczewek kontaktowych. Jeśli już nosisz okulary lub soczewki, być może są one niewłaściwie dobrane.

Twoje oczy to nasza specjalność

Jako wykwalifikowani optometryści i optycy postaramy się wyczytać wszystko z Twoich oczu. Każde badanie wzroku wykonujemy ze starannością i dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Poświęcimy Ci tyle czasu, ile Twoje oczy potrzebują. W tym czasie otrzymasz kompleksową informację na temat stanu Twojego wzroku i rady, jak o niego dbać.

Badanie wzroku wykonujemy obecnie w salonie przy ul. Brackiej 18 i w Fabryce Norblina na Żelaznej 51/53 w Warszawie.

 

Copyright © 2024 Sirène