Co wpływa na grubość szkieł okularowych? - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Co wpływa na grubość szkieł okularowych?

Co wpływa na grubość szkieł okularowych?

Każdy z nas jest inny, lubimy różne typy opraw, mamy rożne wady wzroku. Dobranie odpowiedniej korekcji i wyrobienie dobrych okularów to podstawa, by dobrze widzieć. Co w przypadku, gdy chcemy zdecydować się na dany model opraw, a okazuje się, że nasza wada wzroku to uniemożliwia? Taki przypadek ma miejsce między innymi wtedy, gdy posiadamy wysoką wadę wzroku, a podobają nam się oprawki druciane i metalowe.

Poznaj soczewki asferyczne (pocieniane), czyli rozwiązanie poprawiające nie tylko estetykę okularów ale i w znacznym stopniu komfort użytkowania osobom z wysoką wadą wzroku.

Wada wzroku a grubość szkieł i dobór oprawek

To, jaką posiadamy wadę wzroku ma ogromny wpływ na późniejsze dopasowanie soczewek i wybór odpowiednich opraw. Ponieważ z okularów korzystamy w zasadzie każdego dnia, a większość z nas nosi jest od rana do wieczora, warto zatroszczyć się o swój komfort. Co do zasady – im większa wada wzroku, tym grubsze i cięższe soczewki. Co za tym idzie – im grubsze soczewki, tym (teoretycznie) grubsze oprawki powinniśmy mieć na uwadze, aby całość szkła zmieściła się w szerokości oprawy i nie wychodziła poza obrys. Z tego powodu warto zastanowić się nad szkłami asferycznymi, czyli pocienianymi.

Czym są szkła pocieniane?

Osoby posiadające wysokie wady wzroku mogą zdecydować się na redukcję grubości szkieł tzw. szkła pocieniane. Indeks to miara określająca współczynnik załamania światła materiału, z którego wykonane zostały soczewki. Standardowe soczewki korekcyjne, czyli te pasujące do większości, niewielkich wad wzroku, mają indeks 1,50. Szkła pocieniane to te z indeksem 1.6,1 .67 i 1.74. Cieńsze szkła pozwalają na redukcję ich wagi i rozmiaru o nawet 30%!

Dlaczego warto zdecydować się na szkła pocieniane?

Cieniowanie szkieł to nie tylko walory estetyczne. Grube szkła nie pasują do każdego rodzaju opraw dlatego osoby o dużej wadzie wzroku mogą mieć zawężone pole wyboru wymarzonych okularów. Mowa tu np. o oprawkach typu druciane czy patentki. Wysoka wada wzroku determinuje również efekt powiększenia/pomniejszenia oka. W przypadku krótkowzroczności, grube soczewki działają na zasadzie szkła powiększającego. Zredukowanie grubości szkieł (soczewki asferyczne) pozwoli zamaskować wysoką wadę wzroku.

Podsumowując, zalety cieniowania szkieł to:

  • możliwość wyboru każdych opraw
  • minimalizacja grubości szkieł
  • zamaskowanie dużej wady wzroku
  • większa estetyka – zminimalizowanie efektu „powiększenia” oczu
  • zwiększony komfort użytkowania okularów

Podsumowanie

Nie musisz znać się na każdym typie opraw, rodzajach szkieł i wad wzroku. Przekaż to nam – zadbamy o każdy szczegół, aby zaopiekować się Twoimi oczami kompleksowo. W Sirene oferujemy szkła pocieniane o indeksie 1.60, 1.67 i 1.74. Nasi optometryści przeprowadzą badanie wzroku i zarekomendują najlepsze rozwiązanie soczewkowe dopasowane do typu wady wzroku, a zespół doradców pomoże Ci dobrać idealne oprawki. Wizytę w jednym z naszych salonów w szybki sposób zarezerwujesz online – umów się tutaj

Copyright © 2020 Sirène