Jak często warto zmieniać okulary korekcyjne? - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Jak często warto zmieniać okulary korekcyjne?

Zużycie okularów

Każdego dnia nasze okulary są narażone na zabrudzenia, mikrouszkodzenia, zarysowania, które przyczyniają się do zużycia oprawek i w efekcie przeszkadzają komfortowo korzystać z okularów i dobrze w nich widzieć. Często gołym okiem nie jesteśmy w stanie dostrzec drobnych uszkodzeń na oprawkach oraz soczewkach i zdarza się, że z wymianą okularów na nowe, czekamy do momentu, aż stare ulegną kompletnemu zniszczeniu.

Materiały z jakich wykonane są oprawki, jak tytan, acetat czy metal, są co raz trwalsze i zapewniają okularom dłuższą żywotność. Jednak z czasem nieuchronne jest zużycie każdego materiału.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że w ciągu 24 miesięcy przecieramy szkła około 700 razy – przynajmniej raz na dzień. Ponadto używamy do tego nie zawsze specjalnych płynów czy ściereczek, a korzystamy z innych środków, które dużo bardziej niszczą powłokę soczewki. Z upływem czasu szkła tracą swoją odpowiednią przejrzystość oraz nie mają już optymalnej czystości.


Wybierz swoje okulary

Soczewki korekcyjne marki HOYA  z powłoką antyrefleksyjną są już w cenie oprawek

Zmienna wada wzroku

O regularnym wymienianiu okularów, a przynajmniej samych szkieł, trzeba pamiętać, nie tylko ze względu na naturalne zużywanie się materiałów, z których oprawy są wykonane. Bardzo istotne jest, aby pamiętać o regularnych badaniach wzroku i zmianie szkieł w związku ze zmianą wady – najczęściej jej powiększaniem się. Użytkowanie nieodpowiednich soczewek, o za małej lub za dużej mocy, może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Przeznaczenie okularów

Ważne jest, aby zrozumieć, że w dzisiejszych czasach, jak najbardziej jesteśmy w stanie zagwarantować sobie komfort widzenia. Niestety, nie osiągniemy tego jedną parą okularów. Należy zrozumieć, że np. okulary do noszenia na co dzień, nie będą odpowiednie do uprawiania sportów. Okulary do czytania, nie sprawdzą się do jazdy samochodem itd. Trzeba rozróżnić okulary do danych czynności.

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne nie można zapominać, że najważniejszą ich funkcją jest chronienie nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Żadne z tanich okularów kupionych np. w sieciówkach nie zapewnią odpowiedniej bariery przed promieniami słonecznymi, gdyż soczewki w takich okularach nie mają odpowiednich powłok.


Profesjonalne badanie wzroku w Sirène

 

Znajdź swoje oprawy i wybierz soczewki 

 

Aktualna moda

Oczywiście ostatnią kwestią są zmieniające się trendy. Na rynku co chwile pojawiają się nowe propozycje kształtów, kolorów i materiałów, z których są zrobione okulary. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest, aby równolegle ze stylem szła wygoda. Piękne okulary, a uciążliwe w noszeniu, skończą zapomniane w szufladzie.

Naturalnie, jeśli możemy sobie na to pozwolić, to nie ma nic przyjemniejszego niż posiadanie wielu par okularów pasujących do różnych strojów czy okazji.

 

 

 

 

Copyright © 2024 Sirène