Czarne, brązowe czy zielone. Jakie szkła przeciwsłoneczne wybrać ? - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

Czarne, brązowe czy zielone. Jakie szkła przeciwsłoneczne wybrać ?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko element stylizacji. Okulary mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć również soczewki korekcyjne, wtedy zarazem korygują widzenie oraz chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Tak jak charakter opraw zależy od naszych indywidualnych preferencji, tak i kolor szkieł w okularach przeciwsłonecznych jest również personalną kwestią estetyczną. Oprócz koloru, można też zdecydować o odpowiednim nasyceniu zabarwienia soczewek. Jaki więc najlepiej dobrać dla siebie odcień szkieł? Co powinniśmy wziąć pod uwagę?

Czarne/szare soczewki

Luna Black Sun

Uważa się, że czarny kolor soczewek jest najlepszym wyborem na bardzo słoneczne, jasne dni. Ciemno szare szkła dają obraz najbardziej neutralny. Są bardzo uniwersalne, dlatego soczewki o tym kolorze są najczęstszym wyborem wśród klientów.

Brązowe soczewki

Sirius Black Sun Brown

Inną, często wybieraną opcją są soczewki w kolorach brązu i bursztynu. Taki kolor poprawia ostrość widzenia oraz sprawia, że wzrok bardziej się rozluźnia, a oko zmniejsza swoje napięcie. Ciekawostką jest, że również żółty kolor daje ostrzejsze widzenia i zarówno ten kolor, jak i brąz są polecane kierowcą do jazdy samochodem.

Zielone soczewki

Febe Turtle Sun

To chyba najrzadziej wybierany kolor szkieł do okularów przeciwsłonecznych. To co lubią w tym odcieniu osoby, które na niego się decydują, to fakt, że zieleń sprzyja odpoczynkowi wzroku, ale chyba najbardziej chodzi tu o kwestię oryginalności. Należy zaznaczyć, że zielone soczewki mogą przeszkadzać w jeździe samochodem, przez możliwość zniekształcania barw np. postrzegania sygnalizacji świetlnej.


Oprócz koloru szkieł ważne, aby soczewki miały odpowiedni filtr UV. W Sirene wszystkie okulary przeciwsłoneczne, zarówno zerówki jak i korekcyjne, posiadają filtr UV 400. Większość modeli posiada również szkła z polaryzacją, która blokuje zbędne odblaski promieni słonecznych.

Copyright © 2024 Sirène