Najlepsze szkła przeciwsłoneczne? Zeiss UV 400 w okularach Sirène
Zapisz się na badanie

Ochrona oczu przez cały rok

Co nosić zimą?

Słońce. Całe życie na Ziemi zależy od ciepła, energii i promieniowania Słońca. To dzięki niemu, możemy opowiadać historię Sirène, ale i przestrzegać przed jego zgubnym zdziałaniem. Słońce emituje ultrafiolet (promieniowanie UVA, UVB i UVC), jednak większość promieniowania słonecznego pochłania ziemska atmosfera i warstwa ozonowa. W efekcie około 97% ultrafioletu, który dociera do powierzchni Ziemi to UVA.

Latem promieniowanie UVA jest wysokie od wschodu do zachodu słońca. Co ciekawe 50% ekspozycji na nie, ma miejsce także w cieniu. Podobnie sytuacja wygląda zimą, kiedy to wskutek odbicia promieni słonecznych od śniegu, ekspozycja na ultrafiolet jest nawet 100 razy większa niż podczas słonecznego dnia. Ryzyko uszkodzeń gałki ocznej, występuje zatem przez cały rok. Pamiętaj o tym wybierając okulary przeciwsłoneczne jesienią i zimą.

Szkodliwe promieniowanie słoneczne dociera do naszego oka ze wszystkich stron. Promieniowanie obwodowe może powodować nie tylko nadmierne łzawienie i podrażnienie oczu, ale także długotrwałe, negatywne skutki, jak uszkodzenie siatkówki, rozwój zaćmy czy zmiany powierzchni oka. Na okularach, które całkowicie blokują promieniowanie UVA i UVB znajdziesz oznakowanie UV 400. W oprawach Sirène używamy najlepszych szkieł słonecznych – Zeiss UV 400, a dla najlepszej ochrony polecamy szkła w kolorze brązowym, zielonym lub szarym. Wszystkie okulary Sirène posiadają oznaczenie CE, które potwierdza zgodność z europejskimi standardami bezpieczeństwa.

 

 

 

Copyright © 2024 Sirène