O nas - Sirene Eyewear
Zapisz się na badanie

O nas

Świt syren

Zamiłowanie do okularów połączyło nas – Joannę Jurczak i Kamila Pączkowskiego, założycieli marki – już dawno. Nasze myśli krążyły wokół tematu okularów już od czasów dyplomu Asi na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wierzymy, że okulary mogą być czymś więcej niż tylko niezbędnym sposobem na korekcję wzroku. Mogą jednocześnie wyrażać charakter posiadacza i wzmacniać lub odmieniać jego wizerunek. Eksploracja tego tematu skłoniła nas do podjęcia się rzeczy trudnej – stworzenia własnej marki okularowej, która dzięki dbałości o każdy szczegół dostarczy klientom unikatowy produkt.

Początkowa współpraca z jedną z polskich fabryk zaowocowała powstaniem pierwszej kolekcji okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Niemal wszystkie pierwiastki, z których jesteśmy zbudowani, ty i ja, zostały wyprodukowane wewnątrz gwiazd istniejących na długo przed powstaniem Ziemi. Mamy zatem prawo twierdzić, że wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd.

~ Stephen Hawking

Okulary, niczym planety krążące wokół gwiazd, mogą mieć różne oblicza. Nazwa Sirène zaczerpnięta została z powieści Kurta Vonneguta „Syreny z Tytana” i odnosi się bezpośrednio do kosmosu i niezbadanych planet. Tytan to materiał, który stał się osią tej historii. Ale o nim nieco później…

Sè-062019

Z projektantów okularów i założycieli firmy typowo internetowej szybko staliśmy się twórcami marki ukierunkowanej na tworzenie unikalnego doświadczenia. Decyzja o uruchomieniu stacjonarnego salonu optycznego była początkiem realizacji marzenia o usłudze profesjonalnej i dostępnej dla wszystkich. W czerwcu 2019 roku otworzyliśmy pierwszy punkt Sirène w kamienicy przy ulicy Wilczej w centrum Warszawy.

Wilcza 71

 

Otwarcie salonu, dzięki atmosferze miejsca, muzyce, rozmowie z profesjonalnymi doradcami, umożliwiło klientom pełniejsze doświadczenie marki, a marce – bezpośredni kontakt z nimi. Chcemy budować długotrwałe relacje z klientami, oparte na doświadczeniu produktu i wartościach, jakie nam przyświecają.

Misja na tytan: wiele lat później

Chęć ciągłego rozszerzania kolekcji i potrzeba oferowania jakościowych okularów w dobrej cenie spowodowały, że produkcja Sirène odbywa się obecnie w wielu miejscach na świecie. Dzięki temu czerpiemy z dorobku różnych kultur i tradycji, tak by nasze produkty stały się ponadczasowe. Wybór materiałów również jest nieprzypadkowy, nie wynika tylko z tytułu powieści Vonneguta. Tytan, poza właściwościami hipoalergicznymi, jest jednym z najtrwalszych pierwiastków, a okulary z niego wykonane są niezwykle lekkie. Wierzymy, że produkty, którymi się otaczamy, powinny być trwałe i służyć przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdują się także okulary wykonane z acetatu. Materiał ten od dawna jest wykorzystywany do produkcji jakościowych opraw. Jego szczególnymi zaletami są ekologiczność, trwałość i unikatowość – oprawki w kolorze tzw. szylkretu są jedyne w swoim rodzaju, nie ma drugiej dokładnie takiej samej pary. Jednym z materiałów, z których produkowane są okulary Sirene jest acetat Mazzucchelli. W Sirene nie wykorzystujemy materiałów pochodzenia zwierzęcego.

 

Miejsca produkcji opraw Sirène

map

 


 

Wszystko, co kiedykolwiek było, będzie zawsze, a wszystko, co kiedykolwiek będzie, zawsze było.
~ Kurt Vonnegut „Syreny z Tytana”

Tytan i dalej – poza nieskończoność

Pragnienie tworzenia rzeczy ponadczasowych wymaga ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów. Tak jak wszechświat nieustannie się rozszerza, tak nasze spojrzenie na branżę optyczną podlega zmianom. Wciąż staramy się implementować rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie. Kosmos jest szalenie inspirujący i pobudza naszą wyobraźnię. Nazwy modeli okularów Sirène bezpośrednio odnoszą się do określeń planet – można powiedzieć, że są interstelarne. Jak widzimy przyszłość? Mamy nadzieję, że będzie obfitować w odkrycia planet i galaktyk, bo powoli zaczyna nam brakować nazw dla nowych modeli okularów.

Gwarancja

Oprawy Sirène to produkty o ponadczasowych wzorach. Okulary objęte są 12-miesięczną gwarancją. Chcemy, aby oprawy służyły klientom jak najdłużej.

Niezależnie od upływu gwarancji opraw, bezpłatnie wymodelujemy i odświeżymy w naszym salonie wszystkie oprawy Sirene, które tego potrzebują.

Profesjonalizm

Współpracujemy z doświadczonymi optykami. Nasze produkty dostępne są w salonach optycznych. Współpracujemy również z najlepszymi producentami soczewek – m.in. Hoya, Essilor. Okulary mają nie tylko dobrze wyglądać, lecz także gwarantować komfort widzenia.

Każda para okularów wymaga specjalnej uwagi. W salonie Sirene korzystamy z profesjonalnych rozwiązań technicznych do wideocentracji, tak by okulary były idealnie dopasowane.

Komfort

Staramy się zapewnić maksimum komfortu naszym klientom. Stworzyliśmy usługę Domowej Przymierzalni, w ramach której oferujemy darmową wysyłkę na cały świat. Można do nas zadzwonić, napisać lub porozmawiać z nami na czacie. Z przyjemnością pomożemy w dopasowaniu okularów.

W 2018 roku Sirène zostało laureatem nagrody Must Have, przyznawanej przez Łódź Design Festival. Wyróżniona została nasza pierwsza kolekcja opraw – Cassini. Ta sama kolekcja została finalistką konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Sirene wspiera Otwarte Klatki

Copyright © 2024 Sirène