FAQ- wszystko co chcesz wiedzieć o zamówieniu okularów
Zapisz się na badanie

FAQ

Zamówienia

Co mam zrobić jeśli chciałbym zmienić zamówienie?

Staramy się szybko realizować zamówienia, ale robimy też wszytko co w naszej mocy, żeby dostosować się do Waszych potrzeb. Żeby zmienić lub anulować zamówienie najlepiej jest wysłać e-mail z taką informacją na adres info@sireneeyewear.com lub skorzystać z formularza w zakładc kontakt.

Jak mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

Na bieżąco wysyłamy powiadamiania na temat statusu zamówień. Żeby uzyskać bieżący podgląd statusu zamówienia zachęcamy do założenia konta w serwisie sireneeyewear.com.

Domowa przymierzalnia

Jak działa Domowa Przymierzalnia?

W ramach Domowej Przymierzalni można przymierzyć 4 pary okularów Sirene w dowolnym miejscu przez 4 dni robocze. Jest to usługa całkowicie darmowa. Przesyłka w obie strony opłacana jest przez nas, a usługa jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu.
Więcej informacji znajduje się tutaj https://sireneeyewear.com/domowa-przymierzalnia/

Ile czasu trwa dostawa Domowej Przymierzalni?

Wysłanie Domowej Przymierzalni zajmuje nam zwykle ok. 2 dni. Jednak zdarzają się sytuacje, w których zajmuje to więcej czasu, np. kiedy otrzymujemy bardzo dużo zamówień w tym samym czasie. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do realizacji wysyłki do 10 dni roboczych. Warto zaczekać.

W jakim celu podczas zamawiania Domowej Przymierzalni muszę opłacić kaucję?

Kaucja pobierana jest w celu zabezpieczenia podstawowych interesów Sklepu. Kaucja nie zostanie zwrócona tylko w sytuacjach nieodesłania okularów, uszkodzenia ich lub zagubienia. Ze swojej strony zrobimy wszytko, żeby wyjaśnić sytuację i dokonać zwrotu jak to tylko będzie możliwe. 

Ile czasu będę czekał na zwrot kaucji?

Kaucja zwracana jest natychmiast w chwili kiedy okulary zamówione w ramach Domowej Przymierzalni zostaną zwrócone do Sklepu. Pieniądze powinny zostać zaksięgowane w ciągu 48 h na Twoim koncie. W uzasadnionych przypadkach proces może wydłużyć się do 5 dni roboczych. 

Co się stanie jeśli nie zwrócę domowej przymierzalni?

W takiej sytuacji zobowiązujesz się zgodnie z regulaminem do zapłacenia za wszystkie niezwrócone okulary zgodnie z cennikiem Sklepu. W pierwszej kolejności na zobowiązanie z tego tytułu zostanie zabezpieczona kaucja. Reszta kwoty będzie dochodzona przez Sirene za pomocą dostępnych środków prawnych i egzekucyjnych. 

Czy mogę zamówić nową Domową Przymierzalnię przed zwrotem poprzedniej?

Można otrzymać maksymalnie jedną Przymierzalnię na raz. Możesz zamówić nową Przymierzalnię, ale zostanie ona do Ciebie wysłana po otrzymaniu z powrotem poprzedniej.

Recepty optyczne

W jaki sposób mogę załączyć do zamówienia receptę na okulary?

Po przejściu do zakładki „koszyk” w trakcie wypełniania danych będzie można dodać skan lub zdjęcie recepty. Istnieje również możliwość przesłania recepty później po złożeniu zamówienia na adres info@sireneeyewear.com.

Czy w Sklepie realizowane są wszystkie rodzaje recept?

Ze względu na dbałość o zdrowie naszych klientów oraz kierując się kwestiami estetycznymi zobowiązujemy się do realizacji zamówień on-line w przedziale od -6 do + 6 dioptrii i z cylindrem do 2.00.

Kiedy Sklep może odmówić realizacji mojej recepty?

Sirene rezerwuje nieodwołalne prawo do odmowy realizacji każdej recepty zwłaszcza w sytuacjach, kiedy recepta jest niekompletna, niewiarygodna lub jej realizacja może nie spełniać norm bezpieczeństwa i estetycznych Sirene.

Niektóre moce soczewek dostępne są jedynie w wersjach z indeksem (pocienionych). W takim przypadku obsługa Sklepu skontaktuje się Państwem w celu uzgodnienia dodatkowej opłaty za indeks.

Czego potrzebuję, żeby zamówić okulary korekcyjne?

Żeby zamówić okulary z korekcją potrzebna jest aktualna recepta na okulary (proszę upewnić się, że nie jest to recepta na szkła kontaktowe) oraz rozstaw źrenic dla każdego oka (PD). Rozstaw źrenic to odległość w milimetrach pomiędzy źrenicami. Informacja ta pomaga nam odpowiednio umieścić szkła w Państwa oprawkach.

Jeśli nie posiadają Państwo informacji na temat rozstawu źrenic mogą Państwo zmierzyć rozstaw przy pomocy instrukcji na naszej stronie lub skorzystać z pomocy sklepu optycznego oferującego oprawy Sirene lub każdego innego zakładu optycznego (najczęściej jest to usługa darmowa lub za niewielką opłatą).

Informację na temat rozstawu źrenic mogą Państwo wpisać ręcznie na recepcie lub wysłać na adres info@sireneeyewear.com.

Czy mogę zamówić kilka par okularów z różnymi receptami?

Jeśli są Państwo zainteresowani takim zamówieniem np. zamawiacie okulary dla znajomego lub członka rodziny prosimy o złożenie niezależnego zamówienia na każdą receptę. Dostawy są bezpłatne, nie poniesiecie Państwo z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Szkła korekcyjne

Jakie rodzaje szkieł korekcyjnych oferuje Sirene?

Sirene używa szkieł najlepszych światowych marek. Są to Zeiss, Essilor i Hoya.

Jeśli są Państwo zainteresowani wyborem szkieł korekcyjnych przygotowaliśmy następujące opcje do Państwa wyboru:

Soczewki standardowe

Są to soczewki z anty-refleksem. Są one dołączane zamówionych opraw nieodpłatnie.

Soczewki do pracy z komputerem

Jest to bardzo zaawansowany produkt optyczny ograniczający niebieskie promieniowanie pochodzące z ekranów urządzeń elektronicznych lub sztucznego oświetlenia. Zalecamy te szkła dla każdego, kto dużo czasu spędza przed komputerem lub telefonem. Soczewka ta nie jest rekomendowana osobom, które zajmują się precyzyjnym doborem kolorów.

Soczewki słoneczne

Dla wygody użytkowników szkieł korekcyjnych przygotowaliśmy zestaw kolorowych szkieł z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną (E-SPF 50+).

Wysoki indeks (pocienienie).

Wysoki indeks to wybór dla osób potrzebujących cieńszych i lżejszych szkieł. Indeksy są rekomendowane dla osób z dużymi wadami wzroku lub dla delikatnych opraw okularowych. Sirene rekomenduje indeks 1.6 powyżej +-3 dioptrii i indeks 1,67 powyżej +-5 dioptrii.

W cenie 50 zł oferujemy indeks 1.6.

Jakich szkieł przeciwsłonecznych używa Sirene?

Do naszych opraw przeciwsłonecznych (bez korekcji) używamy tylko szkieł nylonowych firmy Zeiss ze specjalnie dobraną kolorystyką.

Szkła Zeiss charakteryzuje 100% ochrony przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Po założeniu tych szkieł poczują Państwo prawdziwy komfort wynikający z noszenia wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych.

W niektórych naszych oprawach instalujemy przeciwsłoneczne szkła Zeiss z polaryzacją które ograniczają nieprzyjemne refleksy światła np. podczas żeglowani albo jeździe mokrej drodze.

Dopasowanie okularów

Jakie okulary są dobre dla mnie?

W Sirene uważamy, że okulary powinny podkreślać osobowość. Wierzymy, że każdy wybierze dla siebie coś ciekawego.

Czy mogę liczyć na pomoc w wyborze okularów?

Wybór opraw może czasem nie być łatwy. Dlatego nasi styliści są do Państwa dyspozycji. Proszę wysłać do nas swoje zdjęcie portretowe na adres info@sireneeyewear.com wraz z krótkim opisem czego Państwo szukacie. Będzie nam bardzo miło Państwu pomóc we właściwym wyborze okularów.

Skąd będę wiedział, czy dana oprawka jest dobrze dopasowana?

Na początek oprawy powinny być wygodne. Jeśli są to dobry start. Ale czasami należy zwrócić uwagą na następujące aspekty:

 • Źrenice powinny znajdować się w okolicy centralnej soczewki
 • Brwi nie powinny być zakrywane przez oprawki
 • Podczas śmiechu policzki nie powinny napierać na okulary
 • Oprawki nie powinny zsuwać się z nosa

Co jeśli oprawy są niewygodne?

Przede wszystkim należy wybrać oprawy, które się polubi. Jeśli jednak nie czujecie się w nich Państwo wygodnie jest kilka sposobów na dostosowanie opraw do wymiarów danej twarzy, które mogą być zrealizowane w każdym sklepie optycznym za darmo lub za niewielką opłatą:

 • Dopasowanie zauszników, kiedy uciskają za uszami, lub są zbyt luźne
 • Skrócenie lub wysłużenie zauszników
 • Zauszniki za bardzo lub za słabo ściskają głowę
 • Oprawki leżą za wysoko na nosie lub za nisko

Gdzie mogę sprawdzić jakie wymiary ma dana oprawka?

Wszystkie oprawki mają numery wydrukowane na zauszniku. Informują one o szerokości soczewki, szerokości mostka i długości zausznika. Również na stronie każdego z produktów można znaleźć rysunek techniczny prezentujący parametry danej oprawy. Pomocne przy wyborze nowych opraw może być porównanie wymiarów nowych okularów z tymi, które Państwo nosili do tej pory. Potwierdzicie w ten sposób, czy będą dobrze dopasowane.

Wysyłka i dostawa

Jak szybko dostanę moje okulary?

Realizacja zamówienia zależy od kilku czynników: rodzaj zamówionych okularów (z receptą, czy bez), czy posiadamy wszystkie informacje, żeby zrealizować zamówienie oraz czas kiedy zostanie złożone.

Gwarantujemy wysłanie okularów w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych (zwykle zajmuje nam to 24 godziny) od momentu złożenia zamówienia i dokonania płatności. Czas ten jednak ulega zmianie w przypadku konieczności realizacji recepty.

Planowany czas dostawy okularów bez realizacji recepty wygląda następująco:

Polska: 1-2 dni robocze

Europa: 2-5 dni roboczych

US i Kanada: 4-7 dni roboczych

Reszta świata: 7-14 dni roboczych

Ile czasu zajmuje realizacja zamówienia ze szkłami korekcyjnymi?

Jeśli wybiorą Państwo opcję zamówienia opraw ze szkłami z receptą czas dostawy ulegnie wydłużeniu o czas produkcji szkieł i ich montaż. W większości sytuacji są to dodatkowe 3 dni robocze, ale gwarantujemy sobie czas na realizację recepty do 21 roboczych (zdarzają się przypadki o różnym poziomie złożoności).

Ile kosztuje dostawa i dokąd wysyła Sirene?

Sirene oferuje bezpłatną dostawę okularów na całym świecie. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie koszty jak odprawy celne, cło, opłaty graniczne są pokrywane przez zamawiającego.

Zwrot i wymiana

Jaka jest polityka dotycząca zwrotów lub wymiany w Sirene?

W przypadku gdy z jakiś względów nie jesteście Państwo zadowoleni z zakupu, możecie Państwo wystąpić o zwrot pełnej kwoty płatności lub wymienić okulary na inny model w ciągu 14 dni od dnia dostawy towaru.

Zwrot lub wymiana zostaną przyjęte pod następującymi warunkami:

 • Okulary nie noszą znamion użytkowania, są w oryginalnym i nieuszkodzonym stanie
 • Okulary nie były przygotowane na specjalne zamówienie lub/i nie były do nich wstawione szkła korekcyjne na życzenie klienta
 • Okulary wraz z wszystkimi elementami dodatkowymi jak opakowania, ściereczka, pudełko transportowe zostaną zwrócone
 • Do wystąpienia o zwrot jest dołączona faktura lub numer zamówienia (potrzebujemy ich w celu identyfikacji zamówienia)

Prawo do zwrotu lub wymiany towaru nie przysługuje klientowi w przypadku:

zakupu okularów ze szkłami korekcyjnymi lub optycznymi wstawionymi do opraw na indywidualne zamówienie.

Te zasady dotyczą tylko zakupów realizowanych przez sklep sireneeyewear.com.

Jak dokonać zwrotu zamówionego produktu?

Żeby dokonać zwrotu należy poinformować nas o takim zamiarze przez e-mail: info@sireneeyewear.com. Do maila należy dołączyć fakturę lub numer zamówienia. Można również użyć specjalnej formy zwrotu dostępnej na naszej stronie.

 

Następnie należy odesłać zamówione oprawki na nasz adres: Sirene sp. z o.o. ul. Wilcza 71, 00-679 w Warszawie, tel. +48 796 451 089

Sirene zwróci uzyskaną płatność nie później niż w ciągu 14 dni od czasu otrzymania informacji o zwrocie i otrzymaniu zwrotu produktu.

Sirene użyje tej samej metody zwrotu w jakiej dokonana została płatność.

Za co odpowiadam jako zwracający towar?

Odpowiedzialność za towar do czasu otrzymania go przez Sirene spoczywa na wysyłającym/kliencie. Zalecamy użycie bezpiecznych form przesyłek z potwierdzeniem nadania jak przesyłki kurierskie lub listy polecone. Sirene nie pokrywa kosztów odesłania produktu, ale wysłanie nowego, wymienianego towaru bierzemy na siebie.

Płatność

Kiedy powinienem opłacić moje zamówienie?

Wszystkie opłaty muszą zostać zaksięgowane na koncie Sirene przed wysyłką towaru.

Jakie rodzaje płatności akceptuje Sirene?

Akceptujemy płatności za pomocą serwisów PayPal, PayU, kart płatniczych, bezpośredniego przelewu, blik. Realizujemy też zamówienia za pobraniem.

Dane naszego konta bankowego:

Bank: IdeaBank

Numer konta: 47194010763213285000020000

IBAN: PL

BIC/SWIFT: IEEAPLPA

Kontakt dla prasy

Prosimy o kontakt na info@sireneeyewear.com.

Copyright © 2020 Sirène