FAQ

Zamówienia

 

Co mam zrobić jeśli chciałbym zmienić zamówienie?

Staramy się szybko realizować zamówienia, ale robimy też wszytko co w naszej mocy, żeby dostosować się do Państwa potrzeb. Żeby zmienić lub anulować zamówienie najlepiej jest wysłać e-mail z taką informacją na adres info@sireneeyewear.com lub skorzystać z formularza w zakładce kontakt.

 

Jak mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

Na bieżąco wysyłamy powiadamiania na temat statusu zamówień. Żeby uzyskać bieżący podgląd statusu zamówienia zachęcamy do założenia konta w serwisie www.sireneeyewear.com.

 

Recepty optyczne

 

W jaki sposób mogę załączyć do zamówienia receptę na okulary?

Po przejściu do zakładki checkout można dodać skan lub zdjęcie recepty. Istnieje również możliwość przesłania recepty później po złożeniu zamówienia na adres info@sireneeyewear.com.

 

Czy w Sklepie realizowane są wszystkie rodzaje recept?

Ze względu na dbałość o zdrowie naszych klientów oraz kierując się kwestiami estetycznymi zobowiązujemy się do realizacji zamówień on-line w przedziale od -6 do + 6 dioptrii i z cylindrem do 2.00.

 

Kiedy Sklep może odmówić realizacji mojej recepty?

Sirène rezerwuje nieodwołalne prawo do odmowy realizacji każdej recepty zwłaszcza w sytuacjach, kiedy recepta jest niekompletna, niewiarygodna lub jej realizacja może nie spełniać norm bezpieczeństwa i estetycznych Sirène.

 

Sirène realizuje jedynie recepty mieszczące się w standardzie magazynowym firmy Essilor. Jeśli zostanie zamówiona soczewka niemieszcząca się w tym standardzie, obsługa Sklepu skontaktuje się z Państwem w celu uzgodnienia dalszych kroków realizacji zamówienia.

 

Niektóre moce soczewek dostępne są jedynie w wersjach z indeksem (pocienionych). W takim przypadku obsługa Sklepu skontaktuje się Państwem w celu uzgodnienia dodatkowej opłaty za indeks.

 

Czego potrzebuję, żeby zamówić okulary korekcyjne?

Żeby zamówić okulary z korekcją potrzebna jest aktualna recepta na okulary (proszę upewnić się, że nie jest to recepta na szkła kontaktowe) oraz rozstaw źrenic dla każdego oka (PD). Rozstaw źrenic to odległość w milimetrach pomiędzy źrenicami. Informacja ta pomaga nam odpowiednio umieścić szkła w Państwa oprawkach.

 

Jeśli nie posiadają Państwo informacji na temat rozstawu źrenic, mogą Państwo zmierzyć rozstaw przy pomocy instrukcji na naszej stronie lub skorzystać z pomocy sklepu optycznego oferującego oprawy Sirène lub każdego innego zakładu optycznego (najczęściej jest to usługa darmowa lub za niewielką opłatą).

Informację na temat rozstawu źrenic mogą Państwo wpisać ręcznie na recepcie lub wysłać na adres info@sireneeyewear.com.

 

 

Czy mogę zamówić kilka par okularów z różnymi receptami?

Jeśli są Państwo zainteresowani takim zamówieniem np. zamawiacie okulary dla znajomego lub członka rodziny prosimy o złożenie niezależnego zamówienia na każdą receptę. Dostawy są bezpłatne, nie poniesiecie Państwo z tego tytułu dodatkowych kosztów.

 

Szkła korekcyjne

 

Jakie rodzaje szkieł korekcyjnych oferuje Sirène?

Wszystkie szkła korekcyjne mają najwyższą jakość gwarantowaną przez Essilor – jednego ze światowych liderów optyki.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani wyborem szkieł korekcyjnych przygotowaliśmy następujące opcje do Państwa wyboru:

 

Soczewki standardowe

Są to podstawowe soczewki Essilor z anty-refleksem. Są one dołączane zamówionych opraw nieodpłatnie.

 

Crisal Forte UV

Crizal lenses to soczewki z najwyższą ochroną przeciw refleksom, zadrapaniom, kurzowi, wodzie i z najwyższą ochroną UV. Rekomendujemy je każdemu kto ceni sobie wygodę i najwyższą jakość.

 

Crizal Prevencia

Jest to bardzo zaawansowany produkt Essilor ograniczający niebieskie promieniowanie pochodzące z ekranów urządzeń elektronicznych lub sztucznego oświetlenia. Zalecamy te szkła dla każdego, kto dużo czasu spędza przed komputerem lub telefonem. Soczewka ta nie jest rekomendowana osobom, które zajmują się precyzyjnym doborem kolorów.

 

Soczewki słoneczne Crizal Sun UV

Dla wygody użytkowników szkieł korekcyjnych przygotowaliśmy zestaw kolorowych szkieł z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną (E-SPF 50+).

 

Wysoki indeks (pocienienie).

Wysoki indeks to wybór dla osób potrzebujących cieńszych i lżejszych szkieł. Indeksy są rekomendowane dla osób z dużymi wadami wzroku lub dla delikatnych opraw okularowych. Sirène rekomenduje indeks 1.6 powyżej +-3 dioptrii i indeks 1,67 powyżej +-5 dioptrii.

 

Jakich szkieł przeciwsłonecznych używa Sirène?

Do naszych opraw przeciwsłonecznych (bez korekcji) używamy tylko szkieł nylonowych firmy Zeiss ze specjalnie dobraną kolorystyką.

Szkła Zeiss charakteryzuje 100% ochrony przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Po założeniu tych szkieł poczują Państwo prawdziwy komfort wynikający z noszenia wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych.

W niektórych naszych oprawach instalujemy przeciwsłoneczne szkła Zeiss z polaryzacją które ograniczają nieprzyjemne refleksy światła np. podczas żeglowania albo jazdy po mokrej drodze.

 

Dopasowanie okularów

 

Jakie okulary są dobre dla mnie?

W Sirène uważamy, że okulary powinny podkreślać osobowość. Wierzymy, że każdy wybierze dla siebie coś ciekawego.

 

Czy mogę liczyć na pomoc w wyborze okularów?

Wybór opraw może czasem nie być łatwy. Dlatego nasi styliści są do Państwa dyspozycji. Proszę wysłać do nas swoje zdjęcie portretowe na adres info@sireneeyewear.com wraz z  krótkim opisem czego Państwo szukacie. Będzie nam bardzo miło Państwu pomóc we właściwym wyborze okularów.

 

Skąd będę wiedział, czy dana oprawka jest dobrze dopasowana?

Na początek oprawy powinny być wygodne. Jeśli są to dobry start. Ale czasami należy zwrócić uwagą na następujące aspekty:

 • Źrenice powinny znajdować się w okolicy centralnej soczewki
 • Brwi nie powinny być zakrywane przez oprawki
 • Podczas śmiechu policzki nie powinny napierać na okulary
 • Oprawki nie powinny zsuwać się z nosa

 

Co jeśli oprawy są niewygodne?

Przede wszystkim należy wybrać oprawy, które się polubi. Jeśli jednak nie czujecie się w nich Państwo wygodnie jest kilka sposobów na dostosowanie opraw do wymiarów danej twarzy, które mogą być zrealizowane w każdym sklepie optycznym za darmo lub za niewielką opłatą:

 • Dopasowanie zauszników, kiedy uciskają za uszami, lub są zbyt luźne
 • Skrócenie lub wysłużenie zauszników
 • Zauszniki za bardzo lub za słabo ściskają głowę
 • Oprawki leżą za wysoko na nosie lub za nisko

 

Gdzie mogę sprawdzić jakie wymiary ma dana oprawka?

Wszystkie oprawki mają numery wydrukowane na zauszniku. Informują one o szerokości soczewki, szerokości mostka i długości zausznika. Również na stronie każdego z produktów można znaleźć rysunek techniczny prezentujący parametry danej oprawy. Pomocne przy wyborze nowych opraw może być porównanie wymiarów nowych okularów z tymi, które Państwo nosili do tej pory. Potwierdzicie w ten sposób, czy będą dobrze dopasowane.

 

Wysyłka i dostawa

 

Jak szybko dostanę moje okulary?

Realizacja zamówienia zależy od kilku czynników: rodzaj zamówionych okularów (z receptą, czy bez), czy posiadamy wszystkie informacje, żeby zrealizować zamówienie oraz czas kiedy zostanie złożone.

 

Gwarantujemy wysłanie towaru w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych (zwykle zajmuje nam to 24 godziny) od momentu złożenia zamówienia i dokonania płatności. Czas ten jednak ulega zmianie w przypadku konieczności realizacji recepty.

 

Planowany czas dostawy okularów bez realizacji recepty wygląda następująco:

Europa: 2-5 dni roboczych

US i Kanada: 4-7 dni roboczych

Reszta świata:  7-14 dni roboczych

 

 

Ile czasu zajmuje realizacja zamówienia ze szkłami korekcyjnymi?

Jeśli wybiorą Państwo opcję zamówienia opraw ze szkłami z receptą czas dostawy ulegnie wydłużeniu o czas produkcji szkieł i ich montaż. W większości sytuacji są to dodatkowe 3 dni robocze, ale gwarantujemy sobie czas na realizację recepty do 21 roboczych (zdarzają się przypadki o różnym poziomie złożoności).

 

Ile kosztuje dostawa i dokąd wysyła Sirène?

Sirène oferuje bezpłatną dostawę okularów na całym świecie. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie koszty jak odprawy celne, cło, opłaty graniczne są pokrywane przez zamawiającego.

 

Zwrot i wymiana

 

Jaka jest polityka dotycząca zwrotów lub wymiany w Sirène?

W przypadku gdy z jakiś względów nie jesteście Państwo zadowoleni z zakupu, możecie Państwo wystąpić o zwrot pełnej kwoty płatności lub wymienić okulary na inny model w ciągu 14 dni od dnia dostawy towaru.

Zwrot lub wymiana zostaną przyjęte pod następującymi warunkami:

 • Okulary nie noszą znamion użytkowania, są w oryginalnym i nieuszkodzonym stanie
 • Okulary nie były przygotowane na specjalne zamówienie lub/i nie były do nich wstawione szkła korekcyjne na życzenie klienta
 • Okulary wraz z wszystkimi elementami dodatkowymi jak opakowania, ściereczka, pudełko transportowe zostaną zwrócone
 • Do wystąpienia o zwrot jest dołączona faktura lub numer zamówienia (potrzebujemy ich w celu identyfikacji zamówienia)

Prawo do zwrotu lub wymiany towaru nie przysługuje klientowi w przypadku:

zakupu okularów ze szkłami korekcyjnymi lub optycznymi wstawionymi do opraw na indywidualne zamówienie.

 

Te zasady dotyczą tylko zakupów realizowanych przez sklep sireneeyewear.com.

 

Jak dokonać zwrotu zamówionego produktu?

Żeby dokonać zwrotu należy poinformować nas o takim zamiarze przez e-mail: info@sireneeyewear.com. Do maila należy dołączyć fakturę lub numer zamówienia. Można również użyć specjalnej formy zwrotu dostępnej na naszej stronie.

 

Następnie należy odesłać zamówione oprawki na nasz adres: Sirène sp. z o.o. ul. Niemcewicza 7/9 194 02-022 w Warszawie.

Sirène zwróci uzyskaną płatność nie później niż w ciągu 14 dni od czasu otrzymania informacji o zwrocie i otrzymaniu zwrotu produktu.

Sirène użyje tej samej metody zwrotu w jakiej dokonana została płatność.

 

Za co odpowiadam jako zwracający towar?

Odpowiedzialność za towar do czasu otrzymania go przez Sirène spoczywa na wysyłającym/kliencie. Zalecamy użycie bezpiecznych form przesyłek z potwierdzeniem nadania jak przesyłki kurierskie lub listy polecone. Sirène nie pokrywa kosztów odesłania produktu, ale wysłanie nowego, wymienianego towaru bierzemy na siebie.

 

Płatność

 

Kiedy powinienem opłacić moje zamówienie?

Wszystkie opłaty muszą zostać zaksięgowane na koncie Sirène przed wysyłką towaru.

 

Jakie rodzaje płatności akceptuje Sirène?

Akceptujemy płatności za pomocą serwisów PayPal, PayU, kart płatniczych oraz za pomocą bezpośredniego przelewu.

 

Dane naszego konta bankowego:

Bank: IdeaBank

Numer konta: 39 1950 0001 2006 9409 3797 0002

IBAN: PL

BIC/SWIFT: IEEAPLPA

 

Kontakt dla prasy

 

Prosimy o kontakt na info@sireneeyewear.com.