Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat.

Okulary dla kierowcy

Dla wielu osób noszących okulary jazda samochodem jest codziennością. Okulary powinny gwarantować bezpieczną jazdę w każdych warunkach, nawet wtedy, gdy widzenie jest ograniczone przez niebezpieczne odblaski. Ich źródłem są świata innych pojazdów znajdujących się na drodze, ale również sygnalizacja świetlna czy podświetlane bilboardy.

Kiedy zapada zmrok, źrenica znacząco się rozszerza. Dzięki temu absorbuje większą ilość światła, a to zapewnia wyraźniejsze widzenie. Jeśli w tym czasie mijamy obiekt emitujący odblaski, źrenica nie zdąży zwęzić się odpowiednio szybko, ponieważ do oka wpada zbyt duża porcja oślepiającego światła. Co ważne z wiekiem następuje proces mętnienia soczewki, co sprawia, że starsze osoby znacznie gorzej znoszą obecność drogowych odblasków.

Problem występuje z większym nasileniem właśnie teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie i więcej jeździmy po zmierzchu. Komfort i odpowiednie pole widzenia zapewnią specjalistyczne soczewki.

Dlaczego należy mieć specjalne soczewki dla kierowców?

Specjalistyczne soczewki okularowe posiadają zdolność redukowania odblasków, co w prosty sposób przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Przykładem są soczewki ESSILOR streetlife, które redukują do 90% rażących odblasków. Oprócz zatrzymywania oślepiającego światła soczewki zapewniają także szerokie pole widzenia i dobry kontrast oraz są odporne na zabrudzenia, zarysowania i parowanie.

Korzyści ze stosowania takich soczewek są zatem oczywiste, niemniej wciąż barierą pozostaje ich wysoka cena.

Jeśli zainteresowała Cię nasza promocja zobacz oprawki dostępne w naszym sklepie:

okulary tytanowe >>

okulary z acetatu >>

nowości w ofercie >>

Copyright © 2018 Sirène