Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabat.

Dlaczego warto kupić markowe okulary?

Okulary stanowią dzisiaj nie tylko element ochrony oczu i rzecz, dzięki której lepiej widzimy. To oczywiście ich najważniejsze zadanie, jednak dla wielu osób okulary są również modnym dodatkiem, który w ciekawy sposób podkreśla stylizację, a także jest w stanie wydobyć z twarzy jej atuty. Dobrze dobrane okulary potrafią dodać uroku lub po prostu pomóc osiągnąć zamierzony przez noszącego efekt: dodać powagi, profesjonalizmu, czy stylu. To wielki plus okularów, ale również – niestety – często zagrożenie dla rynku optycznego. Dlaczego? Przez to, że okulary stały się elementem mody, zaczęły być produkowane masowo, również przez firmy niemające nic wspólnego z rynkiem optycznym. Kupimy je nie tylko w popularnych sieciach sklepów z ubraniami, ale również w supermarketach, na straganach, przy wejściach na nadmorskie plaże. Czy warto kupić okulary nawet kilka razy tańsze? A może jednak warto zdecydować się na markowe?

Jest wiele elementów, które pozwalają odróżnić okulary wysokiej jakości od tanich podróbek. Poniżej wskazujemy najważniejsze.

Ochrona przed słońcem

Nie da się ukryć, że ogromna rzesza ludzi decyduje się na zakup okularów ze względów wizualnych. Oceniamy swój wygląd w konkretnym modelu, dopiero potem bierzemy pod uwagę, czy ochronią nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym. Nawet tutaj większość ludzi bierze pod uwagę jedynie kolor szkieł i pobieżnie ocenia, czy podczas ich noszenia słońce zanadto nie razi. Jeśli ten test wypada pozytywnie – okulary lądują na nosie. Tymczasem jest to jedna z najgorszych technik zakupu okularów. Tanie okulary, kupowane na straganach i w supermarketach zazwyczaj nie mają niezbędnych właściwości, których zadaniem jest ochrona i dbanie o zdrowie naszych oczu. Kupując markowe okulary, kupujemy nie tylko „metkę”. Wydając kilka razy więcej pieniędzy zyskujemy to, co najważniejsze: bezpieczeństwo dla naszych oczu i ochronę wzroku. Okulary przeciwsłoneczne Sirene posiadają szkła UV Zeiss zapewniające 100 % ochrony przed promieniowaniem słonecznym UV – o długości do 400 nm.

Dopasowanie okularów do twarzy

Kupując markowe okulary, możemy je bez problemu dopasować do naszej twarzy. Liczy się nie tylko kształt szkieł, ale również zgięcia zauszników i całej oprawy. W dobrych jakościowo okularach te elementy będą na tyle plastyczne, że bez obaw o ich połamanie, będziemy mogli dostosować je do naszej twarzy. Próbując dokonać tego w okularach kupionych poza salonami optycznymi, stwarzamy ogromne ryzyko połamania oprawek lub zniekształcenia ich na tyle, że mogą nie pasować do naszej twarzy i owalu głowy. W efekcie nie będziemy w nich wyglądać dobrze. Jeśli jednak zdecydujemy, że niczego w ich kształcie nie będziemy zmieniać – ryzykujemy, że będą miały nieprawidłowe położenie na twarzy, co nie tylko źle wygląda, ale również ogranicza ochronę oczu.

Polaryzacja

Polaryzacja to niezwykle ważna funkcja w okularach przeciwsłonecznych. Soczewki polaryzacyjne prostują wiązki fal świetlnych, dzięki czemu oko dostaje światło spolaryzowane. Co to oznacza dla użytkownika? Nosi okulary, w których widzi żywsze kolory, a także bardziej przejrzysty obraz. Zdecydowanie ograniczone są efekty „przydymienia” oraz mgły. Dzięki temu, że w soczewkach polaryzacyjnych nie mrużymy oczu – lepiej i pewniej prowadzi się w nich samochód. Będą też dużo bardziej odpowiednie na świeżym powietrzu, podczas spacerów po górach, czy jazdy na rowerze. Nasze oczy są w nich nie tylko odpowiednio chronione, ale również otrzymują cenną profilaktykę i dłużej pozostają w dobrej kondycji. W tanich okularach, które kupimy w marketach i na straganach zazwyczaj nie stosuje się polaryzacji. Używa się za to prostego triku, który skutecznie może oszukać klienta: okleja się soczewkę przezroczystą folią, która imituje polaryzację. Jej funkcje w takich przypadkach nie są zachowane, a oczy narażone na negatywne skutki promieniowania UV.

Z jakiego materiału są wykonane oprawki?

Najtańsze plastikowe oprawki są najbardziej narażone na połamanie, ale również rysy czy odkształcenia w wyniki wysokiej temperatury i innych czynników. Bardziej opłaca się stawiać na materiały, które są trwałe, a przy tym stosunkowo lekkie. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się okulary z acetatu a także cienkie metalowe oprawki. My polecamy także oprawki pokryte tytanową powłoką antyalerigczną oraz w całości wykonane z tytanu.

Copyright © 2018 Sirène