O nas

Sirène powstała z miłości do piękna, gwiazd oraz wszechświata. W dążeniu do perfekcji, jej twórcy przypominają inżynierów kosmonautyki, którzy realizują odwieczne pragnienie lotu do gwiazd. Jak astronauci podążający za swoimi marzeniami, twórcy Sirène postawili sobie za cel doskonałe rzemiosło.

Ich pasja przejawia się w użyciu najwyższej jakości materiałów, zastosowaniu kosmicznych technologii, poświęceniu się jakości oraz zwróceniu szczególnej uwagi na detal. Inspiracje kosmosem dostrzec można między innymi w technologii napylania tytanu używanej do wzmacniania poszyć statków kosmicznych.

Dzięki tej powłoce okulary Sirène są trwałe i hipoalergiczne. Twórcy Sirène to miłośnicy sztuki, ludzie kultury i entuzjaści literatury. Nie przez przypadek nazwa marki zainspirowana jest tytułem książki Kurta Vonneguta Jr. „Syreny z tytana”. Sirène korzysta z dorobku europejskiej mody i historii wzornictwa. Metalowe elementy opraw pokryte są tytanem, a wybrane modele dodatkowo złotem lub srebrem.

Wykorzystanie włoskiego acetatu Mazzucchelli produkowanego od 160 lat, to zaś ukłon w stronę najlepszych optycznych tradycji. Całość produkcji realizowana jest w Europie, a wszystkie okulary wykonano ręcznie. Z Sirène, Twoje oczy będą lśnić, jak gwiazdy na bezchmurnym nocnym niebie.

Historia

Wielowątkowa historia marki Sirène łączy literaturę XX wieku, kosmiczną technologię, historię kultury i designu. Do tych wątków nawiązują nazwy poszczególnych opraw. Gwiazda i symbol słońca to emblematy marki na każdej oprawie.

Jakość

Okulary Sirène są ręcznie wykonane w Europie z najwyższej jakości włoskich komponentów od cenionych producentów jak Mazzucchelli, czy Zeiss. Wszystkie oprawki są antyalergiczne: części metalowe pokryte zostały tytanem. Do wybranych opraw użyte zostało też złoto i srebro.

Design

Wzornictwo Sirène jest wyraziste. Unikalny, elegancki design czerpie z historii różnych dekad, ale w nowym, oryginalnym wydaniu. W projektach wykorzystane zostały unikalne kompozycje barwne, windsor i acetaty imitujące kamień o niepowtarzalnych, niekopiowanych wzorach. Wszystkie oprawy mają elementy metalowe.

Za pomysł i wykonanie projektu sesji zdjęciowej kolekcji Cassini odpowiada Jacek Kołodziejski i Anna Łoskiewicz.